Volby 2018

Venda Šebrlová říjen 2018 Aktuality česky

 

V Praze nebyl jediný sloup, ze kterého by na lidi nekoukala tvář optimisticky usměvavá nebo zamyšleně plánující. Všichni však varovali před ostatními a slibovali za sebe modré z nebe. A lacino! Jen za váš hlas! Člověka mimoděk napadlo, kolik takový papundeklový blábol stojí... Babišova ANO jen v Praze utratila za reklamní akce desítky milionů. Pak šéf přišel o pocit důležitosti, protože ani rozdávání jídla, pití a nahrávek Karla Gotta zpovykané obyvatele nepřesvědčilo o jeho ryzosti.

 

Jak to dopadlo, víte. Francouzi označili jeho vítězství v ostatních velkých městech (ještě kromě Liberce) za „hořkosladké vítězství“. Němci a Rakušané se shodli na tom, že vítězství v Praze byla věc prestiže a že byl „kontroverzní politik očividně zklamán“. Ve svých večerních a nočních vystoupeních bezprostředně po sečtení hlasů na mne Babiš působil energicky a docela jsem litovala ty, kterým bude na poradě nadávat.

 

Prezident Zeman pro Blesk (v neděli jeho jediný dostupný komentář!) řekl, že to vlastně nebylo žádné zemětřesení, že se ODS probouzí k životu a že ANO nemělo pro Prahu známého kandidáta. Zeman zhodnotil také jasné vítězství Jiřího Drahoše, který ve volbách rovnou postoupil do Senátu (53 %  hlasů v I. kole): „Je to cena útěchy!“. To by ani nebyl on, aby tak primitivně urážlivým způsobem nepřipomenul Drahošovu kandidaturu na prezidenta. A když už byl u toho popichování, prohlásil o novinářích, že určitě budou štvát proti Michalu Davidovi, kterému ON udělí v říjnu při oslavách 100 let vzniku republiky státní vyznamenání. Neboť „Nikdo nemůže říct, že nic nedokázal. Zpívá milionům diváků celý život!“ Není divu, že některé opravdu významné osobnosti našeho národa odmítají z rukou Zemana vyznamenání příjmout. David fakt udělal pro náš národ hodně – například už dvakrát podporoval Zemana při prezidentských volbách.

 

Jak praví klasik: „Toto jsou rozumní chlapci? Vždyť je to tady jeden vedle druhého samý Debil, Blbeček, Debil, Blbeček, Debil, Blbeček... Jen támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva Blbečci vedle sebe!“ Cituji pány Svěráka a Smoljaka. To není trestné.

 

Venda Šebrlová

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012