Lidé plánují, Bůh se směje

Venda Šebrlová srpen 2018 Knihy česky

Sherre Hirsch

 

Lidé plánují,

Bůh se směje

 

Kolikrát denně vyslovujeme jeho jméno, aniž je spojujeme s určitou bytostí. Pane Bože, když Bůh dá, pozdrav Pán Bůh, to je božské... Sherre Hirsch se dozvěděla od své matky, že život se neřídí našimi plány, že nikdy není pozdě a vždycky existuje něco dalšího, lepšího. Proto se stala  rabínkou, aby tuto víru předala dalším. Že neselháváme, i když určitě nebudeme žít jako v pohádkách „štastně až do smrti“.

 

Bůh taky plánuje: Sáře (90) a Abrahamovi (100) dal syna a nařídil jim, aby jej pojmenovali Izák (což znamená smích). Pozor - smích neznamená výsměch, i když se nám to v kritických situacích občas zdá! Je to jeden z největších darů v životě, ať už věříme v jakéhokoli boha nebo jen v náhodu!

 

V knize je popsáno deset kroků, kterými musíme projít, abychom žili smysluplně. Příběhy autorka vysvětluje, komentuje a tím vyvolává vlastní   asociace a nutí nás přemýšlet o našem životě. Muž by takovou knihu napsat nedokázal! Nemá totiž trpělivost, vést nás jako batole za ruku, to umí jen matka.

 

Na co se dozvíme odpovědi? Na ty nejošemetnější otázky:

Co se stalo/ Konec s výmluvami/ Život v přítomnosti/ Oslava vašeho božského já/ Partnerství s Bohem/ Znovustvoření stvořitele/ Nalezení božské jiskry/ Od slov k činům/ Nalezení smyslu/ Zpochybňování

 

Není to dílo, přivádějící nás do kostela nebo synagogy. Je o životě, který prožívá Sherre a v prapodstatě je podobný našemu. Původ ani vzdělání nejsou důležité, musíme chtít myslet! „V řecké mytologii bychom objevili zmínku, že peklo znamená nemožnost se pohnout dopředu. A tak Sisyfos znovu a znovu tlačí balvan do kopce, aniž kdy dosáhne vytouženého vrcholu. Filosofové všech dob nám připomínají, že ustrnout na místě není jen nepohodlné - je to peklo.“ Ve skutečném životě je cestou z pekla každý kousíček, o který se posuneme. A že je vrchol nedostižný? Co když i kousek pod ním budeme šťastní?

 

Vydalo nakladatelství PORTÁL

Venda Šebrlová

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012