ŠÉFKUCHAŘI TAKÉ MILUJÍ TOUSTY

Venda Šebrlová srpen 2018 Knihy česky

Darren Purchese

 

ŠÉFKUCHAŘI

TAKÉ MILUJÍ

TOUSTY

 

Já taky... Okouzlila mne už obálka se sugestivní fotkou nádherně opečeného toustu s drobečky kolem. Moje první reakce byla ty drobečky rukou smést! Pak už jsem si jen představovala, jak by chutnaly tousty slané a sladké, jemně lahodné i pálivé. Hodně k tomu samozřejmě přispívají fotky a podrobné recepty. Kromě toho je také u každého TIP (poznámka) např.: Po mnoha nedělních večerech strávených bádáním jsem vynalezl techniku, jak grilovat topinku se dvěma vrstvami. Předávám vám... své celoživotní dílo. Žádá si poklonu.“

 

V rozsáhlé a krásně graficky zpracované knize jsou kromě čtyř stránek rejstříku také tři stránky charakteristik sýrů celého světa a vysvětlivky mnoha dalších tajemství. Vy to určitě znáte, ale já jsem se teprve tady dozvěděla, že šunka „jamón ibérico de bellota“ je sušená šunka z černých prasat krmených jen žaludy. Tu ovšem stejně jako mnoho dalších surovin můžete nahradit něčím dostupnějším. Jak praví autor, „neztrácejte hlavu!“. Na toustech je nejlepší to, že si na ně můžete dát cokoli – u našeho labužnického přítele však vítězí toust se silnou vrstvou roztékajícího se másla s bublajícím roztaveným sýrem. Ale zkuste všechno, co máte doma vy! (Tím nemyslím bílou čokoládu, rozmarýn, ostrý sýr a zbytek bůčku!)

 

Vtipného povídání, receptů ze surovin z celého světa i autorových „ledabylých“ kresbiček je 165 stránek. Jistě oceníte pointu na straně poslední: Darren Purchese je šéfcukrář!!

 

Vydala Metafora

Venda Šebrlová

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012