Můj dnešní den

-ES- červenec 2018 Aktuality česky

Agent StB Falmer řídí schůzi, během které žádá agent StB Bureš o důvěru pro svou vládu. To je hlavní událost dne. Moc smutná. Komunisté se za pomoci bezskrupulózních politických kompliců derou zase k moci. Ale to každý soudný člověk vidí. Schůze sněmovny o důvěře této vlády běží už od rána. Bude pokračovat i v noci.

Také jsem dnes neměla moc dobrý den. Zatímco včera, když jsem jela do Prahy na první den Kongresu SVU a zapomněla jsem v autobuse bundu s klíči od bytu v kapse, mi jí hodný chlapec podal, dneska…Protože jsem včera zažila krásný den i večer v Senátu, kde jsem potkala při zahájení Kongresu spoustu báječných lidí ze světa i z domova, dojela jsem domů pozdě a ráno zaspala. Autobus z Dobříše mi ujel a já jsem s taškou-jezdičkou plnou svých časopisů,  materiálů a knížek k rozdání putovala jaksi po Praze, stručně řečeno nešťastně. Na každém přestupu v metru mne čekaly schody a ta taška byla opravdu hodně těžká. K tomu jsem trochu bloudila, než jsem našla cíl. Zkrátka, přijela jsem pozdě. A domů pak také. Naštěstí jsem zastihla alespoň pár dobrých duší. Nyní na ně vzpomínám sedě u počítače, jak se jim líbí koncert ve Valdštejnské zahradě, kam už jsem neměla sílu dorazit. Pokusím se dobře vyspat a nabrat sílu na den zítřejší, který je posledním dnem Kongresu Společnosti pro vědy a umění. O něm přinesu extra článek…

Teď ještě k dnešku. Ve Sněmovně se mluví a mluví a venku na Malostranském náměstí se demonstruje. Nechceme tuto vládu! Nechceme estébáky! Hurá, aspoň něco pozitivního.

Paní doktorka Dagmar Burešová měla dnes pohřeb. Statečná a noblesní žena, jak o ní řekl Petr Pithart. Na pohřeb přišli skauti, byla jednou z vedoucích skautského oddílu. Za totáče jako advokátka  obhajovala disidenty a také maminku Jana Palacha. Hezké bylo rozloučení s báječnou Dagmar. Další pozitivum dne.

ES

Na fotce Hany Rysové  je paní Dagmar, Petr Pithart a Jan Kalvoda.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012