Šťastně až do smrti

Venda Šebrlová 4 2018 Knihy česky

Anna Ekbergová

 

Šťastně až do smrti

 

„Zatracená mrcha“ sykne Christian a pozoruje svou ženu v bočním zrcátku auta přes kapky vody. - „Řekla sis o to,“ uleví si, tentokrát trochu hlasitěji, slova mu mají dodat sílu, hrozný čin potřebuje zvuk, jako když jdou vojáci do bitvy. Bojový křik.

 

Je to dramatický příběh o lidech, kteří jsou spolu dvacet let a mají všechno, co člověk k šťastnému životu potřebuje. Jenže zdánlivě harmonický vztah pomine, když se uzdraví jejich dlouho nemocný syn a oni najednou mají na sebe dost času... Objeví se milenka – a manželka začne překážet. Z láskyplné ženy se náhle stane nešťastná a nervózní bytost, která si klade otázku: co vůbec víme jeden o druhém? Vezmeme se, žijeme spolu, dělíme se o postel a o děti. A přesto jeden o druhém nic nevíme... Rozvod je ta nejhorší a nekonečná tahanice. Co se stalo, že se dva lidé tak změnili?

 

Krásné je motto druhé části: „Muži vstupují do manželství v naději, že se žena nezmění. Ženy vstupují do manželství v naději, že muž se změní. A nakonec je oba čeká zklamání.“

 

Pokud si myslíte, že Christian a Leonora prožívají běžnou krizi, mýlíte se. Oni prožívají thriller. Čím déle čtete, tím víc si vážíte svého každodenního „nudného“ manželství. Je to knížka o běžných dnech, postupně naplňovaných zlem, zoufalstvím, citovým vydíraním... a s podivuhodným koncem.

 

Vydala Metafora

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012