Jak prohrát maraton

Venda Šebrlová 4 2018 Knihy česky

Jak prohrát maraton

Joel H. Cohen

 

Autor je spolu se svým bratrem Robertem scénáristou proslulého televizního seriálu Simpsonovi. Po celém světě je tedy slavným mužem. Seriál neznám, ale obdivuji ho kvůli této knize. Také mým sportovním prokletím je jeden z jeho povzdechů: „Jednou mě předplazil ledovec!“.

 

„V roce 2013 jsem prohrál newyorský maraton. Že jsem prohrál vím proto, že vyhrál chlapík jménem Geoffrey Mutai, a já se jmenuji jinak. Pokud vám to jako důkaz nestačí, tak doběhl o 26 781 míst přede mnou. - Tak dlouho jsem trénoval a snažil se, abych doběhl mezi prvními 26 781  závodníky, a o vlásek se mi to nepovedlo.“

 

V této tónině se nese celá kniha. Ale ona opravdu je o maratonu! Např. jak provést upřímný seberozbor, jak vyždímanou budete mít peněženku kvůli vybavení, že nejdelší cesta začíná taxíkem (na start), že nemůžete běžet pět mil (pokud jste předtím neuběhli čtyři)... Memento knihy: maraton nejde prohrát, každý, kdo nějaký doběhne, vyhrává! Což platí nejen o maratonu, ale obecně o životě. Protože kdo nezkusí žít s nějakým vábivým cílem před sebou, může jen závidět i poslednímu z padesáti tisíců běžců proslaveného maratonu v NY.

 

Rada pro čtenáře ČD: tuto knihu nepůjčujte ani vlastním dětem! Už nikdy byste ji nedostali zpátky! Velké díky překladatelce Anně Kudrnové!

 

Vydala Mladá fronta

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012