Jak prohrát maraton

Jak prohrát maraton
Joel H. Cohen
Autor je spolu se svým bratrem Robertem scénáristou proslulého televizního seriálu Simpsonovi. Po celém světě je tedy slavným mužem. Seriál neznám, ale obdivuji ho kvůli této knize. Také mým sportovním prokletím je jeden z jeho povzdechů: „Jednou mě předplazil ledovec!“.
„V roce 2013 jsem prohrál newyorský maraton. Že jsem prohrál vím proto, že vyhrál chlapík jménem Geoffrey Mutai, a já se jmenuji jinak. Pokud vám to jako důkaz nestačí, tak doběhl o 26 781 míst přede mnou. - Tak dlouho jsem trénoval a snažil se, abych doběhl mezi prvními 26 781 závodníky, a o vlásek se mi to nepovedlo.“
V této tónině se nese celá kniha. Ale ona opravdu je o maratonu! Např. jak provést upřímný seberozbor, jak vyždímanou budete mít peněženku kvůli vybavení, že nejdelší cesta začíná taxíkem (na start), že nemůžete běžet pět mil (pokud jste předtím neuběhli čtyři)... Memento knihy: maraton nejde prohrát, každý, kdo nějaký doběhne, vyhrává! Což platí nejen o maratonu, ale obecně o životě. Protože kdo nezkusí žít s nějakým vábivým cílem před sebou, může jen závidět i poslednímu z padesáti tisíců běžců proslaveného maratonu v NY.
Rada pro čtenáře ČD: tuto knihu nepůjčujte ani vlastním dětem! Už nikdy byste ji nedostali zpátky! Velké díky překladatelce Anně Kudrnové!
Vydala Mladá fronta
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad