Staronový prezident – a co dál?

Odmítli jsme změnu, kterou nabízel slušný člověk, a preferovali jsme demagoga, ješitu, zákeřníka a lháře. Doufala jsem, že už začne pomalu balit kancelář na Hradě a v Lánech. Doufala jsem, že bude mít starosti s uplatněním svých poradců (a že pro ně zařídí Institut, jako to udělal Klaus). Doufala jsem, že od jara začne objímat stromy na Vysočině a na nafukovacím člunu odvesluje do politického zapomnění.
Ale zvolili jsme Zemana. Jeho státnických hodnot si váží ruský a čínský prezident - ti mu blahopřáli mezi prvními. Rossijskaja Gazeta napsala, že Zeman chrání českou identitu proti Bruselu a Washingtonu. Pamatujete si, jak naši identitu chránila spojenecká vojska před padesáti lety? Teď už se v Evropě nebojuje tanky, ale udělováním čestných doktorátů neznámých univerzit na Urale.
Názory na průběh předvolebních veřejných i skrytých bojů rozdělilo náš národ. V neděli v rámci komentářů zazněla i věta: volili jej mj. staří lidé. Vždyť on je na tom chudinka stejně jako my! Pajdá, klepe se, nikdo o něj nestojí. Sorry jako... ale stojí o něj 51,36% voličů! Např. v okruhu mých známých jich několik nešlo volit: Zemana nechtěli a změny se báli. Patří tedy mezi těch 152 tisíc, kteří nám „pomohli“ prohrát.
A tak hlavními nepřáteli staronového prezidenta zůstávají pánové Becher a Jelínek.
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad