Staronový prezident – a co dál?

Venda Šebrlová 1 2018 Aktuality česky

Odmítli jsme změnu, kterou nabízel slušný člověk, a preferovali jsme demagoga, ješitu, zákeřníka a lháře. Doufala jsem, že už začne pomalu balit kancelář na Hradě a v Lánech. Doufala jsem, že bude mít starosti s uplatněním svých poradců (a že pro ně zařídí Institut, jako to udělal Klaus). Doufala jsem, že od jara začne objímat stromy na Vysočině a na nafukovacím člunu odvesluje do politického zapomnění.

 

Ale zvolili jsme Zemana. Jeho státnických hodnot si váží ruský a čínský prezident - ti mu blahopřáli mezi prvními. Rossijskaja Gazeta napsala, že Zeman chrání českou identitu proti Bruselu a Washingtonu. Pamatujete si, jak naši identitu chránila spojenecká vojska před padesáti lety? Teď už se v Evropě nebojuje tanky, ale udělováním čestných doktorátů neznámých univerzit na Urale.

 

Názory na průběh předvolebních veřejných i skrytých bojů rozdělilo náš národ. V neděli v rámci komentářů zazněla i věta: volili jej mj. staří lidé. Vždyť on je na tom chudinka stejně jako my! Pajdá, klepe se, nikdo o něj nestojí. Sorry jako... ale stojí o něj 51,36% voličů! Např. v okruhu mých známých jich několik nešlo volit: Zemana nechtěli a změny se báli. Patří tedy mezi těch 152 tisíc, kteří nám „pomohli“ prohrát.

 

A tak hlavními nepřáteli staronového prezidenta zůstávají pánové Becher a Jelínek.

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012