Čeká nás týden hádek

Venda Šebrlová 1 2018 Aktuality česky

 

„Mňam“ řekl by lidožrout při představě, co nás v druhém předvolebním týdnu čeká. O menu ze strany Miloše Zemana nemusí mít strach: bude do soupeře bušit nevybíravými slovy a vymyšlenými fakty. Jiří Drahoš (doufám) nebude koukat jako chovanec kláštera, ale zúročí lety nasbírané vědomosti i nově nabyté (i nabité!) zkušenosti. I ověřenými informacemi se dá bránit!

 

Teď už záleží jen na nás. Televizní debaty mnohé ukážou (a první už ukázala v neděli večer na Nově při nedebatě - monologu pana prezidenta).

Témat je přehršle – od zahraniční politiky (především orientace EU x Rusko), migrace, Babišovy aféry a jeho případného potrestání až po zpochybňované zdraví Miloše Zemana a politickou jemnost Jiřího Drahoše.

Připomínám, že Zeman neustále předhazuje další doktory a jejich posudky o chlapeckém zdraví zmordovaného starce. Drahoš se nahonem učí razantnosti a pohotovosti, neboť prezidentská kandidatura věru není vypiplanou vědeckou prací.

 

Nám všem přeji, abychom si při sledování televizí dokázali zachovat chladnou mysl a nerozbíjeli obrazovky lahvemi od piva a vína. Nezapomeňme, že alkohol se nesmí míchat s prášky na uklidnění. Útěchou je, že čeština má obrovskou zásobu ostřejších i velmi hrubých slov, při jejichž vykřikování si snižujeme nebezpečně vysoký krevní tlak.

 

Prosím, odpusťte tuto drzou prosbu: „Svatý Václave, stůj při nás a nedopusť zkázu své země!“.

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012