Prezidentské volby 2018 – 1. kolo

Venda Šebrlová 1 2018 Aktuality česky

To byla podívaná a poslouchaná: dva dny všechny zajímalo, jestli Zeman zvítězí na první dobrou. Nezvítězil, i když začátek měl slibný. Přišel hlasovat v domovském sídlišti Lužiny hodinu po otevření a tam se na něj vrhla žena „nahoře bez“. Totiž ne zcela: na hrudi měla napsáno „Zeman, Putinova děvka“. Sobotní noviny měly super fotky na titulních stranách. Bylo to tak dokonalé (kolem spousta novinářů), že to chvíli vypadalo jako objednané divadýlko. Ale Zeman, proslulý svými sprosťárnami, by jistě neschválil takový slovní útok na svou osobu.

 

Výsledky všichni známe. Zemana zvolila celá republika s výjimkou Prahy, Středočeského kraje a Vysočiny. (Prohrál také u krajanů napříč světem, včetně Ruska!) Důležité teď je, že postupně ostatní kandidáti (kromě Hanniga) slíbují Drahošovi svou podporu. Teoreticky by tedy měl Zeman na jaře odjet navždy na Vysočinu. To se mu samozřejmě nechce, takže dokonce laskavě svolil (prý „na prosbu“ protikandidáta Drahoše) k televizní debatě, případně ke dvěma. Je jasné, že bude chtít do otrocky poslušné TV Barrandov, kde se mu majitel a moderátor Soukup plazí u nohou... A pokud Drahoš bude trvat na státoprávní televizi, Zeman jej nařkne z bojkotu střetnutí. Už v neděli po volbách totiž odmítl prezident jít nejen do ČT 1, ale také na Radiožurnál.

 

Aby toho nebylo málo: Gott se distancoval od Zemanova prohlášení, že mu vyslovil podporu! „Není to pravda“ vzkázal přes svou mluvčí s tím, že podpoří kandidáta, který bude naši republiku dobře reprezenovat. Což si mluvka Ovčáček vyložil tak, že to přece nemůže být nikdo jiný, než jeho šéf!

 

Zlí novináři stáli v sobotu odpoledne na ulici, nikdo nebyl omilostněn a vpuštěn k Zemanovi. V sídle SPD byl kromě Zemanova týmu a manželky i Dan Hůlka. Jestli byla uvnitř schovaná i „líbačka“ Bohdalová není známo...

 

Od Zemana se okamžitě odtáhl premiér Babiš, který mu doporučil, aby se  rychle zbavil kancléře Mynáře a poradce Nejedlého. Drahoš se ovšem i (případně) bez nich může připravit na smrdutých 14 dní. Už teď byl nařčen ze spolupráce s StB a pedofilie. Česká Bezpečnostní informační služba připustila, že informace pocházejí od zahraničních služeb, především ruských (které mají od vládců Kremlu pokyn, aby podržely Zemana). Strach z toho, že bychom se mohli odvrátit od východních sousedů, je pochopitelný.

 

Někdo chytrý během sobotních a nedělních komentářů řekl “Největším nepřítelem Zemana je Zeman“. Ta věta hodnotí jeho sobectví, nafoukanost a zlomyslnou ironii, které ve spojení s jeho vzděláním a sloní pamětí jsou pro nepřítele nebezpečné. Ovšem v jeho věku a zdravotním stavu působí sebevražedně.

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012