Homeopatie a placebo

HaM 1 2018 Aktuality česky

Jaktože někomu zabírají homeopatické léky, zatímco jinému vůbec? Jsou to vůbec léky? Nebo zde plně platí známé pořekadlo, že lékař sice léčí, ale příroda uzdravuje?

Zajímavou debatu o jedné z nejznámějších součástí alternativní medicíny - homeopatii – připravila pro veřejnost Učená společnost České republiky.

 

Fyzikální chemik prof. Pavel Jungwirth, kterého můžete znát i z novinových stránek, kde popularizuje vědu, vysvětlí Jak krátká je paměť vody. Z pohledu víry, či chcete-li z teologického hlediska, se nad tématem zamyslí prof. Petr Pokorný v příspěvku Homeopatie očima teologa. Dalším protagonistou debatyy je lékař a bývalý ministr zdravotnictví prof. Pavel Klener, který pojedná Postavení homeopatie v současné medicíně. Otázku z velmi důležitého pohledu, a to perspektivou psychiatra, položí prof. Cyril Höschl: Je homeopatie Placebo – podvod nebo užitečný nástroj? Debatním podvečerem na toto stále aktuální téma bude provázet biochemik doc. Jan Konvalinka.

 

V úterý 16. ledna v 16.00 hod. jste tedy Učenou společností zváni do přednáškového sálu v budově Akademie věd ČR na pražské Národní třídě č. 3. Místo si můžete zarezervovat na adrese irena.krumlova@learned.cz nebo po telefonu 731 498 171.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012