Stalo se v prosinci 2017... a stojí za pozornost

Venda Šebrlová 1 2018 Aktuality česky

To tedy byla nálož! Vánoce řvaly ze všech výkladních skříní, chvílemi bláto dokonce namrzalo a blížily se prezidentské volby... Fakt bylo těžké poznat, z čeho člověka bolí hlava! Zeman se ve své „nekampani“ předváděl každý den v televizi nebo na netu. Nenápadně nás s Ovčáčkem přesvědčovali, že všech dalších osm kandidátů nestojí za pozornost (protože to jsou blbci, neználkové a nerozumějí prostému lidu). No, v únoru bude hůř, to už budeme mít prezidenta - a já jen doufám, že polovinu národa neraní mrtvice...

 

Premiérem č. 12 v moderních českých dějinách se stal Andrej Babiš. Prezident mu slíbil podporu při sestavování vlády, což také splnil. Teď jen čekáme, jak dopadne causa Čapí hnízdo kvůli podvodu s dotací z EU ve výši 42 mil. korun. Neskončí ministerský předseda v lochu?

 

Vladimír Mečiar a Václav Klaus v Praze zavzpomínali na rozdělení Československa na dva samostatné státy. Pochvalovali si, jak dobře to jako premiéři zorganizovali a že je příjemné na jednání vzpomínat. Zatímco Mečiar žije na chalupě a chová ovce, Klaus se neustále svými zapšklými komentáři vnucuje do politiky.

 

V pražské Troji se zřítila lávka přes Vltavu. Na březích zůstaly stát jen dva pilíře, lávka se přelomila, přestože byla zavěšena na 156 ocelových lanech. „Nebyly žádné indicie, že by tam byl nějaký technický problém“ prohlásil ředitel technické správy komunikací Petr Smolka. Přesto okamžitě začalo prověřování technického stavu všech mostů a lávek ve městě - kdyby např. spadl Hlávkův most, určitě by tam nebyli jen čtyři zranění! Ve špatném stavu je bohužel víc než 120 konstrukcí!

 

Obří zdevastovaný pozemek smíchovského nádraží se změní v malé město s byty, obchody a komerčními plochami. Plánovaný park bude velký jako Valdštejnská zahrada (14 tisíc m2), bytů bude ve Smíchov City už první fázi postaveno 400. Celkem se bude budovat 12 let, první kopnutí je plánované na přelom roku 2018-2019.

 

Novým šéfdirigentem České filharmonie se stal rusko-americký umělec Semjon Byčkov. Ten si vyzkoušel „svůj“ orchestr při koncertě, kdy uvedl mj. díla Prokofjeva a Čajkovského. Byl prý nadmíru spokojen a posluchači také.

 

Sedmdesátiny oslavil koncertem ve Foru Karlín rockový zpěvák Michal Prokop a jeho skupina Framus Five.

Šedesát let už je herci, zpěvákovi a moderátorovi Marku Ebenovi, který především v ČT pořadu Na plovárně přichází do našich domovů s významnými hosty.

 

Zemřela režisérka a scénáristka Drahomíra Vihanová (87).

 

Skoro tři miliony korun poslali lidé na konto vyhořelého kostela v třineckých Gutech. Na podzim ho z nudy zapálili tři mladíci a unikátní dřevěnou stavbu včetně nádherné vnitřní výzdoby zcela zničili. Stavba repliky, na kterou se nyní vybírají vhodné stromy, bude stát asi 20 milionů korun a bude ji hradit pojistka. Peníze ze sbírky budou financovat vnitřní vybavení.

 

Skupina Olympic v čele s kytaristou a zpěvákem Petrem Jandou oslavila v pražské O2 aréně 55 let své činnosti! Muzikanti sice nevypadali „jako zamlada“, ale hostům v nacpané hale to nevadilo. Kolikátá je to generace, která zná jejich písničky?!

 

A tradiční dobrá zpráva na konec: tuzemské sázkové kanceláře vymyslely další lákadlo pro unuděné hráče. Můžete si např. vsadit, jestli si poslanec za TOP O9 Dominik Feri vezme za ženu prezidentovu dceru Kateřinu nebo jestli mluvka Ovčáček přizná, že je gay? Můžete! Pokud vám je Česko malé, zkuste vyhrát v sázce, jestli Putin vrátí Ukrajině Krym nebo zda koupí Aljašku. (Ovšem to je stejně nepravděpodobné, jako že se Babiš vrátí na Slovensko!). Takže doporučujeme, abyste si za ušetřené peníze koupili lístky do kina nebo šli třeba do sauny.

 

Přeji vám hodně síly k přežití posledních předvolebních dnů a doufám, že se odhady odborníků mýlí!

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012