Čím se dneska Česko baví

HaM 12 2017 Aktuality česky

Kde chybí vlastní nápad, nastupuje plagiát.

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš stále zdůrazňuje, že promlouvá k lidem prostřednictvím facebooku a že tak činí osobně. Fajn. Dá se i pochopit, že by živou komunikaci sám nestíhal, tak na to má  kreativce. Hmmm. Jenže už se nám z přímé linky s lidmi nějak vytrácí. Co tedy veřejnosti svým zástupným promlouváním pan profesor sděluje?

 

Třeba to, že se mu podařilo udělat hrubou školáckou chybu. Nekontroluje  totiž, co svými „prodlouženými“ ústy potenciálním voličům říká. A tak si uřízl pěknou ostudu, když na svém facebookovém profilu zveřejnil okopírované prohlášení z profilu svého konkurenta Michala Horáčka.

 

Národ se na účet bývalého předsedy Akademie věd docela dobře baví.

Korunu všemu nasadila Drahošova mluvčí Kateřina Procházková, která vysvětlila, že se jedná o trapné nedorozumění, za které se Horáčkovi omlouvá. „Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi. Vše jsme ověřili a jde o trapné nedorozumění. Mrzí nás přílišná ‚kreativita‘ našeho externího kreativce,“ zahlazuje lapsus prezidentského kandidáta Drahoše na serveru iDnes.cz, viz článek Drahoš opsal Horáčkovy citace a sklidil posměch na sociálních sítích.

 

Jenže skutečný rozměr této věci je daleko horší. Místo kandidáta na prezidenta komunikuje s lidmi jakýsi externí kreativec. Když onen dotyčný spáchá malér, vysvětluje to za vlastníka profilu, který si údajně svou stránku spravuje sám (viz např. zde), jeho mluvčí.

Ale hlavně - kdo jiný, než vědec a univerzitní pedagog, by si měl být nejlépe vědom toho, že plagiát není jen trapas, ale regulérní podvod!

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012