Setkání u vínečka

Eva Střížovská 12 2017 Aktuality česky

Tradiční předvánoční setkání Mezinárodního českého klubu jsme letos 8. prosince trávili od časného odpoledne až do večera ve Vinotéce v Rumunské ulici. Místo doporučila jazzová zpěvačka Jana Koubková, která bydlí blízko a chtěla si s námi zazpívat koledy. Bohužel, týden předtím zpívala za mrazu na náměstí v Litoměřicích a je pochopitelné, že jí odešel hlas. Tak nás přišla alespoň pozdravit.

Setkání bylo opravdu mezinárodní. Výtvarnice Míla ze Švédska, Hanka z Brazílie, Anička z Bosny, Věra z Indie, Lilka a Maruška z Ruska, Helena ze Švýcar, Mirka, která se nedávno vrátila z Austrálie. To jen na připomenutí naší pestrosti. Dáša ze Slovenska se omluvila, protože její ženský sbor musel hned po koncertu 7. 12. odjet do Košic, kde ho čeká další vystoupení. (Kdo by měl zájem o jejich krásné CD, ozvěte se, ještě jich několik máme.) Petr N. z New Yorku nedorazil, ale Katka H. z Kalifornie se omluvila a všechny nechala pozdravovat. Ve společnosti nechyběla výtečná fejetonistka Venda či grafik Franta. Kromě členů a přátel klubu, s kterými se setkáváme alespoň občas, nás potěšili svou účastí i dva pánové Tonda a Vašek, historik a fyzik, které pozvala Marina, jakož i naši vynikající dokumentaristku Kristýnu V. a životní partnerku Jiřího Ješe Janu K. Do velmi zajímavé debaty, která se rozproudila, se zapojila také Marcela K.

Tradiční řízečky za mne tentokrát usmažil David s Evičkou, který se spokojil s odměnou jednoho malého piva, zatímco jeho dcerka Majda ostentativně usínala u stolu, dokud před ní nepřistály čokoládové bonbóny.

Potěšily i dvě „dávné“ spolutvůrkyně Českého dialogu Petra J. (autorka úspěšné publikace BEFELEMEPESEVEZE) a grafička Jitka K.

Můj bývalý spolužák Bobáša a kamarád z hodně mladých let Zdeněk M. se sice s ostatními neznali, ale zapojili se s šarmem jim vlastním. Míla F., kamarádka z hor, lesů a strání se blíže seznámila s Mílou ze Švédska a s dalším výtvarníkem Vladimírem P., a pak se zaradovala, když mezi nás přišla další kámoška od orlické přehrady krásná Petra. Od přehrady také známe Věru, která přivedla Pepu s kytarou a tak jsme si mohli i zazpívat. Začalo to povinnou koledou, ale pak už jsme měly sólo my s Marusjou se svým letitým repertoárem o tom, jak jedna mladá žena chce být jeho ženou a jít s ním do dálky, když on odmítá, tak chce být jeho sestrou atd., následuje asi dvanáct slok této kouzelné ruské balady, za kterou mne Marusja už asi musí nenávidět, když jí rok co rok nutím ji se mnou zpívat, umí ji ona, já jen přizvukuji. A pak, aby se mezinárodno trochu vyrovnalo, dáváme vždycky anglicky Sumer Time.

Návštěvníci se během večera Mezinárodního českého klubu střídali, někteří zůstali do pozdních hodin a těšili se i nadcházející nocí…

Přejeme všem členům a příznivcům MČK krásné svátky a šťastný nový rok a těšíme se na další setkávání.

Eva Střížovská

Foto: Protože ve vinotéce bylo dost temno na pořízení fotek, dávám fotku z jiného vánočního setkání. Je na ni zpěvačka Maruška Z. a její partner a muzikant Láďa K.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012