Po 17. Listopadu…

Eva Střížovská 11 2017 Aktuality česky

Nemohla jsem přijet osobně, ale sledovala jsem od rána Albertov, Národní třídu, Václavské náměstí, Hrad  i záběry TV z jiných měst i názory lidí na FB. Bylo to živé a chvílemi až dojemné, chvílemi naopak k uplivnutí. To, když se např. starý estébák Bureš neštítil přijít s kytkou k památníčku na Národní a tam cosi plkat. Byl sice vypískán, ale jeho šance na vytáhnutí jeho ega až na premiérské místo, zásluhou masy pitomců, kteří ho volili, stále existuje.

Až na drobné neshody, jako např. bývalý novinář Macháček, nyní zaměstnanec A. Babiše versus Monika Pajerová, bývalá studentská bojovnice či nevpuštění M. Horáčka na pódium, kde už před ním řečnili tři kandidáti, proběhl ten den v pohodě. Já bych se však ráda zmínila o jednom protestu. Jedna kolegyně mi říkala, abychom už nepsali proti tomu odpornému Zemanovi, to dělají všichni a opakujeme se, tvrdila. Ano, má pravdu, ale – toto se nedá pominout:

Pan Hradílek začal hladovku držet 1. listopadu. V otevřeném dopise Miloši Zemanovi uvedl, že jej v roli prezidenta hluboce zklamal. Podle něj Zeman rezignoval na kultivování a humanizování společnosti, je zděšen i z jeho působení v oblasti zahraniční politiky a otevřeně jej žádá, aby zrušil svou kandidaturu na prezidenta. „Podle mne je tento prezident, který by pokračoval v druhém funkčním období, nebezpečím a neštěstím pro tuto zemi,” řekl minulý týden Hradílek.

S prezidentem Zemanem se dostal do konfrontace minulý týden během jeho návštěvy Olomouckého kraje. Na setkání s občany v Lipníku nad Bečvou Zeman Hradílkovi řekl, že není víc než 113 000 občanů, kteří se naopak pod jeho kandidaturu podepsali, a proto bude kandidovat. Proti Zemanově kandidatuře vystoupilo v Lipníku i několik desítek lidí s červenými kartami. Zvukaře, který během protestu pouštěl píseň Modlitba pro Martu, nakonec zadržela policie a hrozí mu za přestupek proti právu shromažďovacímu pokuta do výše 15 tisíc korun. Prezident Zeman řekl, že zásah policie považuje za naprosto adekvátní podle zákona shromažďovacího, neboť řádně povolené shromáždění nemá právo nikdo rušit

Do rubriky Ostatní dávám  malou ukázku z mé připravované knížky, koukněte se, ó jaký to rozdíl!

Eva Střížovská

(Na obrázku občané s červenými kartami proti Zemanovi.)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012