S Muchou v Madridu

11 2017 Naši ve světě česky

V úterý 31. října 2017 zorganizovala Česká škola Madrid ve spolupráci s organizátory komentovanou prohlídku výstavy Alfonse Muchy.

V madridském Palacio de Gaviria probíhá do února příští roku výstava světoznámého českého výtvarného umělce Alfonse Muchy. Výstava mapuje Muchovu rozmanitou tvorbu a život od prvních pařížských úspěchů na konci 19. století přes návštěvu Ameriky až po práci na Slovanské epopeji a posledních obrazech z 30. let 20. století. Krásné prostory paláce Gaviria Muchovu práci nejen doprovází, ale doslova podtrhují jeho jedinečnost a velkolepost.

Neopakovatelnou možnost navštívit výstavu dostala od pořadatelů Česká škola Madrid. Studentka Masarykovy univerzity v Brně a stážiska České školy Madrid provedla výstavou českého malíře malé i velké zájemce. Žáci, rodiče a příznivci školy mohli tedy vyslechnout český výklad, který přímo korespondoval s jednotlivými částmi výstavy a vystavenými obrazy a objekty. Zároveň se také mohli na vlastní oči přesvědčit o nesmazatelné stopě českého umělce nejen v Madridu, ale i celém světě.

Autor: Hana Rubická

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012