Malá aktualitka

Napiš o volbách! Poroučely mi včera dvě moje věrné občasné spolupracovnice Marina a Venda. Ale co!? Výsledek mi připadá jako kotrmelec. Hurá, dobře, že spadly hlasy prolhaným komoušům a socanům! Ale to ostatní – kotrmelec, který se několikrát překulí, než nejspíš přijdou další – předčasné – volby. Anebo uvidíme velice veselé pokračování českého politického kabaretu…
Také pokračuji, ale s Českým dialogem. V současné době připravuji velkou knížku o jeho historii. 28 let je skutečně plných událostí, kotrmelců, veselých a smutných příhod. Jdu od začátku ročník po ročníku. Nacházím tam perly! Léta 1989, 1990 a další byla léta nejen začátku Českého dialogu, ale i té naší „křehké“ demokracie. Doba plná nadšení, vzrušení, euforie i emocí. A těch krásných a zajímavých dopisů z celého světa co chodilo! To se ještě psaly obyčejné dopisy, nebyly e-maily. Naštěstí mám tyto ročníky svázané, tak z nich mohu vybírat… ale chybí mi číslo 10 z roku 2008 a České kalendáře 2008 a 2012. Jestli je někdo máte a můžete postrádat, ráda vyměním za hezkou knížku nebo za: čísla ČD z ročníků 2008 až 2012 či kalendáře z let 1997, 2006, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017.
Také mám ještě v několika exemplářích knížky Horálkovic rodina a zvířena, Všechny moje Ameriky I. Cali a Velké pláně (viz stránky našeho webu, kde jsou podrobnější údaje).
Děkuji za přečtení a za event. pomoc.
Eva Střížovská
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.

Všechny moje Ameriky - I. Cali
Reportáže z atraktivních míst San Franciska, Los Angeles, San Diega, Orange County a dalších střídají příběhy českých osobností. Najdeme tu jména novináře Jožky Pejskara, spisovatele Jana Beneše, skladatele, fotografa a dobrodruha Eduarda Ingriše, prof. Ivo Feierabenda a jeho otce, politika z první republiky Ladislava, který se zasloužil o zemědělské družstevnictví, profesorky, klavíristky a výrazné vlastenky Marie Dolanské, příběh rodiny Georginy Teyrovské, která se musela se svým manželem Eduardem v roce 1949 proplazit přes hranici, když jim komunisté zabavili nejznámější pražskou barvírnu a šlo jim o život.
Je tu i částečný příběh Jiřího Voskovce, který prožíval své poslední roky v mohavské poušti.
Samozřejmě je zde také putování po stopách Jacka Londona, který zde v mládí kradl ze sádek ústřice, ale v pozdějším věku své úspěšné spisovatelské kariéry si postavil pěkný dům, který je dnes jeho muzeem a nedaleko je i jeho hrob. V přístavu Oakland má své náměstí, sochu Bílého tesáka, chatu dovezenou až z Aljašky a hospůdku, do které chodil.
Knížka představí i Jiřího Knedlíka, který v hlavním městě Sacramentu peče nejlepší lázeňské oplatky na světě, příběh bratra známého spisovatele Oty Ulče Gustava, zajímavé zážitky mladé spisovatelky Katky Dehningové a mnoha dalších.
Čtivé je vyprávění o minulosti i současnosti zdejšího Sokola, o tzv. Československém domečku, o několika Českých školách a školkách a v neposlední řadě o mladých lidech, kteří sem přišli až po roce 1989 a dobře se uplatnili.
Kniha má 144 stran a kromě černobílých fotografií v textu má několik barevných příloh.
Cena je 200 Kč v ČR, v zámoří 15 USD a v Evropě 10 EUR i s poštovným. Jak zaplatit sdělíme zájemcům při objednání.
Objednávejte na:
cesky-dialog@seznam.cz
nebo tel.: +420 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad