Ztělesněná nenávist

Prosím, milí čtenáři, dobře se podívejte na tu fotku. Není to ztělesněná nenávist? A takové lidi mnozí naši spoluobčané volí! Vy to určitě nejste, takové čtenáře ČD nemá. Ale co třeba vaše příbuzní či známí? Porozhlédněte se, a pokud máte tu odvahu, rozmluvte jim to…
Prahu jsme měli oplotit a nechat vychcípat
Jaroslav Ondráček | FOTO: ČT
- Autor:Štěpán Malát
Vysoký předlistopadový komunista Jaroslav Ondráček se v dokumentu z cyklu Příběhy 20. století vyjádřil k revoluci v listopadu 1989. „Pořád slyšíme, že za nás bylo všechno špatně. Nezlobte se, ale jak říká moje žena, Prahu jsme měli oplotit pětimetrovým plotem a nechat to tam vychcípat,“ řekl bývalý horník a funkcionář KSČ. Současně je také otcem Zdeňka Ondráčka, poslance za KSČM, který byl v listopadu 1989 příslušníkem pohotovostních jednotek a s obuškem v ruce v centru Prahy mlátil lidi.
Výpověď Jaroslava Ondráčka uvádí dokument ČT a společnosti Post Bellum Straníci, ve kterém autoři přinášejí názory několika komunistů. Jaroslav Ondráček v dokumentu tvrdě hájí období komunistické totality v Československu. Například v souvislosti s vraždou Milady Horákové říká, že se vše vždycky nepovede a že jí Gottwald nemusel zabíjet, že stačilo doživotní vězení. „Ale ona se přiznala, prosím vás!“ říká v dokumentu Jaroslav Ondráček.
Kromě chvály období před listopadem 1989 také kritizuje současný vývoj. Lidé podle něj nemohou cestovat, protože vydělávají málo peněz. Dále však přiznává, že k důchodu si donedávna přivydělával deset tisíc měsíčně jako placený funkcionář KSČM, a dodává, že od roku 1989 byl pětadvacetkrát na dovolené v Egyptě. Ročně si prý takto přivydělal na tři dovolené.
-red-
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad