Ulice Jaroslava Foglara ve Stodůlkách

7-8 2003 Aktuality česky
obálka čísla

Z iniciativy bývalého starosty Prahy 13 a nyní poslance Parlamentu ČR ing. Petra Bratského byla dne 21. 6. pojmenována jedna z nových ulic ve Stodůlkách ulicí Jaroslava Foglara. Slavnostnímu aktu byla přítomna řada Foglarových přátel a známých, mj. Miloslav Šimek, Jan Vyčítal, Josef Fousek, Ivan Vápenka a skupina současných i bývalých členů Foglarova skautského odddílu Pražská dvojka.

Jménem SJS JUNÁK promluvil místostarosta dr. Jiří Navrátil, krátké poselství přednesl i spisovatelův synovec Petr Foglar. Herci divadla Sklep David Vávra, Vojtěch Kopecký, Václav Marhoul aj. vystoupili opět v rolích Rychlých šípů a Bratrstva kočičí pracky a předvedli legrační štafetu.

Do ulic se sneslo létající kolo Jana Tleskače, upevněné na obrovském jeřábu. Tleskač zuřivě šlapal a přivezl tabule s Foglarovým jménem. Jednu připevnil osobně ing. Bratský na domovní zeď. V uli-ci byl vysazen i spisovatelův kultovní strom Gingko biloba (Jínan dvoulaločný). Jedním z prvních obyvatelů nové ulice je Foglarův nástupce ve vedení DVOJKY ing. Milan Žaloudek.

Vladimír Janík,
zástupce vedení Pražské Dvojky J. Foglara
1945-1970

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012