Sorry for people inTexas

Eva Střížovská 8 2017 Aktuality English

Myslím na lidi v Texasu

O Texasu a lidech v něm jsem napsala tři knížky. Nechala jsem tam při svých návštěvách kus srdce, a spoustu dobrých přátel. Teď se smutkem sleduji zprávy, jak je zem zničená uragánem a zaplavená. V naší tv nejčastěji ukazuji Houston, kde voda dosahuje více než metr na silnicích, plné jsou záchytné vodní nádrže a lidé jsou přemisťování do záchytných středisek, kde jsou připravená polní lůžka, čaj apod. Pokud někomu nejde přímo o život, ať se pomoci nedovolává, musíme především zachraňovat ty nejohroženější, hlásají zástupci města.

Lidé si však pomáhají i bez čekání na pomoc úřadů, v Texasu je to běžné. Potkávala jsem tam jen hodné a ochotné lidi. Moc na ně myslím a přeji jim brzké skončení těchto hrůz.

Eva Střížovská

 

„Je to nejhorší katastrofa, které jsme v Texasu kdy čelili,“ řekl právník z Houstonu Daniel Hrna listu iDnes. Celou zprávu najdete zde.

Pro server Aktuálně rozebírá dr. Miloslav Müller z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR a Přírodovědecké fakulty UK příčinu této katastrofální situace, kdy srážkové pole zasahuje stále tutéž oblast viz zde.

(HaM)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012