Vážené velevážené

Marina Hofmanová (Hužvárová) 8 2017 Aktuality česky

Do naší domácnosti vtrhla váha. Ač jsem dlouhodobě odporovala sebevíc, přesvědčovat dceru o zbytnosti některých přístrojů bylo zcela marné. Elegantní skleněná destička se k nám prostě přistěhovala.


Váha je ovšem vtipálek. Jen jsme na ni stouply, vyhodila na nás sumu - v librách. Hravě jsme s Marinkou přesáhly stovku a víc, ba i naší mrňavé pejsčí dámy Rozinky si ta humorná váha považuje. „Je nějaká rozbitá“, hlásala dcera, čili strůjce této pohromy. Ale ne, přístroj stvořený v době moderních technologií nabízí i jiné hmotnostní jednotky. Překliknutím na kilogramy jsme cifru rázem srazily na půlku - hmm, pořád zůstáváme veleváženými objekty.

Ale všeho do času, mstivě si mnu prsty hledíc na solární panýlek, vážina buněčná ústečka vedoucí k energetické zásobárně: „Jen počkej váho, až zajde sluníčko, přejde tě humor!“

 

Jen naše kočka Lucky Day zachovala při váhovém mejdanu důstojnost. Odmítla se zúčastnit naší masochistické kratochvíle – prozkoumat tu záležitost stačí až v noci. Přece si teď kvůli nám nebude kazit chuť k jídlu!

Text a foto HaM

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012