Jedeme dál

Eva Střížovská 7 2017 Slovo redakce česky

Milí čtenáři,

před rokem jsem psala článek, který stručně připomínám pod čarou. Moc se od té doby nezměnilo - stále pracujeme dobrovolně bez finanční podpory a stále máme dobrý čtenářský ohlas, který nám nedovolí to „zabalit“.


Naše veliká redakční opora Lada musela ze zdravotních důvodů spolupráci s námi ukončit. Moc jí za veškerou pomoc a skvělou práci děkujeme.

Zbyla jsem já, dále Venda, která se ale kvůli hodně vážným rodinným starostem nemůže časopisu moc věnovat - a staronová redaktorka Českého dialogu Marina.

Ta má také dost co dělat - je matkou tří dětí (naštěstí už velkých), dcerou moc prima maminky Ludmily, která je ve svých 97 letech ve velmi dobrém duševním stavu, ale už nemůže chodit. Naštěstí bydlí v dobrém pečovatelském domě, kam ji někdo z rodiny chodí denně navštěvovat. Marina také dlouhá léta pomáhala svojí známé paní doktorce, po níž před půldruhým rokem zdědila koně a poníka, něco koček, divého psa a nějaké husy, které divý pes zakousl. Vedle všeho toho zvěřince v zahradě zdědila i velmi svérázného starého pána, který tam chodíval pomáhat. Na staříka však dolehly choroby, takže je nutno udělat veškerou jeho práci. Pán má sice kdesi dceru, jenže se s ní nestýká, a tak holt Marině její zakódovaný „vyšší princip“ nedovolí, aby ho nechala v nemocnici bez návštěv a doma bez pomoci...

 

Takže teď je vám snad nad slunce jasnější, že by Český dialog nějakou pomoc uvítal.

Oslovují tímto Veru Souradu, aby nám posílala zprávy a zajímavosti z Texasu a Kalifornie, kde před tím žila.

Už bohužel nemohu oslovit dosavadního dopisovatele ze San Franciska, Zdeňka Verňáka, protože před týdnem zemřel při autonehodě (článek o něm bude příští týden).

Před časem se ozvala Eva Pešková, bývalá šéfredaktorka časopisu Klokan, který vychází v západní Austrálii, přestěhovala se do ČR a nabídla spolupráci - hurá!

Dostávám sice moc hezké informace ze všech koutů světa, co se tam děje českého, ale není v mých silách, abych z toho stvořila hezké články. Prosím tedy všechny čtenáře, aby posílali již hotové články, které ráda zařadím na web. A za odměnu třeba pošlu hezkou knížku, když budete chtít...

 

-----------------------------

...Český dialog a Mezinárodní český klub pokračuje v dosavadní činnosti. Před časem se v rámci našich aktivit a pod našimi křídly zrodil i další projekt, který však mnozí začali mylně zaměňovat s Českým dialogem. Po vzájemné dohodě si moje bývalá dlouholetá kolegyně založila pro České kořeny vlastní spolek. Sleduji její web, oceňuji její píli, jen mne trošku mrzí, že se řada lidí spjatých léta s Českým dialogem, řada událostí a kontaktů rázem přesunula do „kořenů“. Trochu se bojím, aby se nezdálo, že Český dialog a klub již neexistují.

 

Pokud se díváte na naše webové stránky jen občas, nahlédněte do rubrik, kam postupují články z úvodu. Najdete tam třeba takové perly, jako je článek o naší Lady Mileně s remoskou.

A když už se na web Českého dialogu podíváte, třeba mi napište, co se Vám líbí a co byste chtěli číst.

 

Samozřejmě taky rádi přijmeme příspěvek, a to jak literární, tak i finanční na další pokračování. To, že pracujeme jako dobrovolníci s prázdnou pokladnou, je sice naše rozhodnutí, ale nějaké výdaje s časopisem přeci jen máme.

 

Přeji Vám krásné léto při čtení Českého dialogu.

Eva Střížovská

 

Foto: HaM

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012