Slovo na červen

Eva Střížovská 5 2017 Slovo redakce česky

Včera se v Bruselu řešila otázka, zda Česká republika je svobodná ve smyslu mediálním. Sesazený vicepremiér Babiš byl přirovnáván k Berlusconimu, který také vlastnil a ovlivňoval svoje noviny. Závěr jednání je poněkud nejasný – je tu svoboda tisku a není. Babiš už není ministrem financí a jeho nástupce dává zatím novinářům sousta ke komentářům. Přišel například s nápadem, že člověk by asi neměl vůbec chodit do důchodu, ale pracovat až do smrti. Detaily ať si zájemci najdou na internetu, já jsem se právě vrátila ze Švédska, kde mne naštěstí tyto novinky neotravovaly.  Zato po návratu se na mne valila sprška od žalobníčků z domova i ze světa, že premiér Sobotka je srab, zbabělec a lhář. Mj. proto, že slíbil přijmout kvótu utečenců určenou EU, přestože obyvatelé této země je tu nechtějí a i většina politiků včetně prezidenta se proti kvótám ohrazuje. V jednom, asi dost výstižném komentáři je psáno, že to činí proto, že dobře ví, že už premiérem nebude a tak leze do zadečku EU, aby tam měl teplé místečko. Má to svou logiku.

Prezidentská kampaň jede, hlasy přibývají vědci Drahošovi, zatímco Hrad konečně přiznal, že Zemanovo zdraví není nejlepší.

A někdo mi napsal, že je divné, že senátorovi Kuberovi nevadí plné Teplice islamistů. Jiný mi napsal, že Kubera je tam nechal proto, že to byli ti bohatci ze zemí oplývajících naftou a utráceli v tamějších lázních a restauracích hodně peněz. Tím, že se nyní rozhodli odcházet, plno podniků v Teplicích zkrachuje. Nevím, jak je to doopravdy. Můj známý v Teplicích mi na to téma neuměl odpovědět, v novinách to není a senátor Kubera brojí hlavně proti zákazu kouření, což se má stát dneska. Popelníky z hospod mizí…

Ale pravda je, že v novinách se toho moc o tom, co se opravdu děje, nedočtete.

Ale to není nic nového. Padla mi do ruky kniha  Co nesmíte vědět. Německý autor se tam rozepisuje o klanu Rotschildových a Rockefellerových, jak vládnou světu a jak prezidenti, banky a vlastně kdekdo, kdo má peníze a moc jsou jenom jejich loutky. Kniha je na internetu.

Myslela jsem si, že budu dnes psát o jahodách a meruňkách, ale snad příště.

Přeji vám všem krásný červen.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012