Věda, to je brnkačka

Venda Šebrlová 4 2017 Knihy česky

 

 

Pokud máte doma dítě do deseti let, máte vyhráno. Můžete předstírat, že je chcete naučit to, co už dávno víte a ještě je pobavit. Pokud dítě není v dohledu, nic nepředstírejte a experimentujte sami! Protože v předmluvě k této knihy se praví: „Chce-li se člověk stát vědcem, nepotřebuje k tomu zkumavky, Bunsenův kahan ani špičkové přístroje. Vaším úkolem je prostě bedlivě SLEDOVAT okolní svět, DÁVAT POZOR a KLÁST OTÁZKY.“

 

Pracovní listy jsou přeloženy z angličtiny a můžete je vybarvovat, stříhat, trhat, doplňovat... podle přesných dispozic. Mnohá činnost je ozdobena ještě „žádostí“: je tam např. Obří varování (při hře na šikmou věž v Pise), Velké varování (při kreslení v běhu), Zdvořilé varování (při rozpohybování knihy)... Když splníte zadání, můžete si pak v rámečku přečíst Jak to funguje.

 

Např.: sežeňte si zmrzlinu a čokoládu, obojí rozdělte na tři porce. Jednu porci zmrzliny a čokolády dejte na hodinu do mrazáku, druhou nechte stát při pokojové teplotě a třetí pak minutu ohřívejte v mikrovlnce. Každou z nich ochutnejte. Chutnají při různých teplotách jinak?

 

Neprozradím, jak a proč. Takových myšlenkových laskomin je plná knížka. Chytrá a k dětem šetrná. Učí je myslet, aniž by si to uvědomovaly!

Vydala Mladá fronta

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012