Zemřel kardinál Miloslav Vlk

3 2017 Aktuality česky

 

Toužil po klidu a byl připravený odejít. Stonal rok a na sociálních sítích i ve slovech osobních přátel se mu dostávalo obrovské podpory. Věděli jsme, že umírá a on sám prohlásil „odejít ´tam´je nejlepší řešení“. Odešel v den, kdy na naší zahradě rozkvetl zlatý dešť. Budiž mu země lehká!

 

Miloslav Vlk byl hlavou českých katolíků od roku 1991 a také 35. pražským arcibiskupem. Ovšem vysvěcen byl už v roce 1968, ale po deseti letech služby mu byl bolševiky odebrán souhlas k výkonu kněžského povolání. Měl dostatečné vzdělání pro práci, kterou mu dovolili vykonávat (historik, archivář a teolog): pucoval okna a výlohy. Pod dohledem StB.

 

 

Jako kardinál bojoval za církevní restituce (Václav Klaus ho neměl v lásce!) a byl skutečně statečným a neovlivnitelným oponentem našich politiků. Nevěřil v reinkarnaci (jako buddhisté), ale věřil, že na věčnosti bude sdílet společenství s lidmi, kteří ho mají rádi a které má rád on. „Že budou parta!“ Měla jsem tu čest s ním několikrát mluvit a pro křesťanský týdeník Naše rodina napsat rozsáhlý rozhovor. Byla to výjimečná zkušenost! Moc bych přála naší zemi, aby takových charakterních lidí jako Miloslav Vlk byla plná Sněmovna, Parlament i místní politika.

 

Venda Šebrlová

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012