Slovo na březen

Eva Střížovská 2 2017 Slovo redakce česky

Příští řada výročí na osmičku – 1848, 1918, 1968 a za rok budé 1948!

Komunisté se tehdy jako vlci vrhli na naši republiku, ukradli lidem majetky, některé zavraždili, jiné jenom zavřeli nebo vyhnali ze země a nastolili totalitní řád (spíš neřád).  To vše s podporou a dohledem zločinců ze Sovětského svazu.

I když byli oficiálně po roce 1989 označeni slovem zločinná strana, dále jsou v parlamentu a senátu, jsou nalezlí ve všemožných státních organizacích a dále se snaží okleštit naši svobodu.  Notně jim v tom pomáhají bývalí (?) estébáci, kterým naše soudy uznali, že estébáci nejsou. Také jim vtom  pomáhají lidé (a jejich hodně).kteří mají mozek menší než třešni a tedy zapomněli, co tady všechno prováděli, ale jim asi ne… a tak je volí. Fuj!

No… naše justice a soudy, to je také pěkná kapitola.  Tak radši pryč od politiky, když jsem včera poslouchala v rozhlase, že Zdeně Mašínové stále po mnoha letech nevracejí majetek, tedy dům, z kterého chce udělat odborářské muzeum se vzpomínkou na svého otce, význačného odbojáře, bylo mi na zvracení. Tak pryč od politiky, Venda napíše poslední události v článku Stalo se…

Zmíním se o své práci. Tak jako mnoho čtenářů, vyslovuji smutek nad tím, že další kalendář, zvláště s těmi výročími, už nebude, leda by se stal zázrak, tak i lituji, že den nemá více než svých 24 hodin. Mám asi sto článků k uveřejnění, které je ale třeba trochu či více upravit, několik, asi deset článků k napsání. Všechny pak přečíst a vložit na web stránky. Vedle toho ještě dopisuji druhý díl své knížky Horálkovic rodina a zvířena. Můžete si o ni napsat, jakož i o pár posledních výtisků Českého kalendáře 2017,  máme i výtisky 2016.

Blíží se jaro, konečně! Viděla jsem už pupeny na keříku a naše kachny na rybníku, které minula ptačí chřipka, jakož i labutě jsou ok. A led z rybníku mizí.

Marina už má na záhonku dokonce sněženky a jakési žluté kvítky. Byly jsme u ní minulý týden s Vendou a Mirkou Johanysovou (starší čtenáři si možná pamatují začátky Českého dialogu, kdy se mnou pracovala). Udělaly jsme si tam redakční poradu a také šly pohladit koníky.

A tak si také brzy si uděláme výlet do Čapkovy Strže. Už teď mi můžete psát – e-mailovat jestli se vám to více hodí ve všední dny nebo o víkendu. Domluvím se paní ředitelkou, která nás ráda provede tím hezkým domem a zahradou.

Přeji vám krásné jaro.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012