Cena EYRA pro mladé vědce/vědkyně

Marina Hofmanová (Hužvárová) 2 2017 Aktuality česky

Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce - ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, ba ani jiskřička ze směru od centrální Evropy na východ. A to je přeci škoda.

Organizace Euroscience, která mimochodem letos završuje dvacet let své činnosti, vyhlásila výzvu pro rok 2017 http://www.euroscience.org/calls/call-open-2017-european-young-researchers-award/. Více informací nejen o ceně EYRA, ale také o cílech a aktivitách Euroscience najdete na jejích webových stránkách.

Jak již bylo v titulku řečeno, prestižní cena European Young Researchers Award 2017 je určena mladým nadaným vědcům absolvujícím PhD studium. Vítězové přebírají ceny na slavnostním vyhlášení během festivalu EuroScience Open Forum (ESOF), aktuálně to bude příští rok ve francouzském Toulouse.

Dlužno podotknout, že hostitelské město největšího evropského vědeckého festivalu ESOF získává v daném roce titul Evropské město vědy. V uplynulých sedmi ročnících jím byl švédský Stockholm, německý Mnichov, španělská Barcelona, italský Turín, irský Dublin, dánská Kodaň a britský Manchester (zde si můžete přečíst reportáže s připomínkami českých účastí ESOF 2008 Barcelona, Zkumavky, vzorečky i nobelisté v ulicích Turína, Vědecké "dostaveníčko" v Dublinu, Věda staví mosty aneb Euroscience Open Forum 2014 v Kodani, nebo v angličtině ze zatím poslední destinace v Manchesteru).

Doufám, že v příští reportáži už budu moci zachytit i odlesky jisker z českého studentského želízka.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012