Cena EYRA pro mladé vědce/vědkyně

Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce - ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, ba ani jiskřička ze směru od centrální Evropy na východ. A to je přeci škoda.
Organizace Euroscience, která mimochodem letos završuje dvacet let své činnosti, vyhlásila výzvu pro rok 2017 http://www.euroscience.org/calls/call-open-2017-european-young-researchers-award/. Více informací nejen o ceně EYRA, ale také o cílech a aktivitách Euroscience najdete na jejích webových stránkách.
Jak již bylo v titulku řečeno, prestižní cena European Young Researchers Award 2017 je určena mladým nadaným vědcům absolvujícím PhD studium. Vítězové přebírají ceny na slavnostním vyhlášení během festivalu EuroScience Open Forum (ESOF), aktuálně to bude příští rok ve francouzském Toulouse.
Dlužno podotknout, že hostitelské město největšího evropského vědeckého festivalu ESOF získává v daném roce titul Evropské město vědy. V uplynulých sedmi ročnících jím byl švédský Stockholm, německý Mnichov, španělská Barcelona, italský Turín, irský Dublin, dánská Kodaň a britský Manchester (zde si můžete přečíst reportáže s připomínkami českých účastí ESOF 2008 Barcelona, Zkumavky, vzorečky i nobelisté v ulicích Turína, Vědecké "dostaveníčko" v Dublinu, Věda staví mosty aneb Euroscience Open Forum 2014 v Kodani, nebo v angličtině ze zatím poslední destinace v Manchesteru).
Doufám, že v příští reportáži už budu moci zachytit i odlesky jisker z českého studentského želízka.
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad