Slovo na leden

Slovo redakce česky

Těším se na sedmičku. Je to prý šťastné číslo. V datu narození ho nemám. Ale mám tam dvě trojky, ty jsou prý také dobré.  Za tři – dobrá, těch jsem si ve škole užila…A ptal se mě někdy někdo v životě, jaké jsem měla známky? Nikdo nikdy!

Ale z jiného soudku. Máme za sebou, tedy jak kdo, vánoční přejídání, dárečky pod stromečkem, ale i krásná vánoční přání našim blízkým i vzdáleným (pomýšlím-li na své čtenáře např. v Kanadě, Austrálii, Novém Zélandě). Mnoho z nich děkuje za Český kalendář, který se letos opravdu povedl a lituje, že končí a prosí, zda by nemohl pokračovat. Ano, mohl, ale musel by se ho ujmout nějaký blázen podobný mně, který by mu věnoval půl roku práce na plný úvazek a to zadarmo. Když se takový přihlásí, ráda poradím co s tím…

Já se musím zase na plný úvazek vrátit k internetovému časopisu Český dialog, který v mém časovém výpadku skvěle zastávala Lada Topinková a ze zdravotních důvodů už nemůže..

Patří jí za to veliký dík, jakož i dalším dobrovolným spolupracovníkům redakce, hlavně Vendě Šebrlové, dále všem, kteří nám poslali krásná přáníčka. Spousta jich přišla i od čs. spolků, českých škol. Ukázky uveřejníme v extra článku.

Poděkování patří samozřejmě i laskavým přispěvatelům finanční částky na náš další provoz – M  Havlovi, Švédsko, manželům Pokorným, Holandsko, Nadaci Český výrobek, Česko.

Přišel dotaz: jak to bude s Mezinárodním českým klubem? Dělali jste hezké přednášky, besedy, koncerty, výlety… Ano, budeme pokračovat, ale – nemáme ani korunu v pokladně od členů. Tedy veškeré akce budou se vstupným. Jedna z prvních bude jarní výlet do Čapkovy Strže u Dobříše. Jsou tam nové expozice a budeme mít milou průvodkyni a posléze posezení v občerstvovacím stánku.

Uvítáme i vaše nápady na akce, dopisy a hlavně čtěte Český dialog!

S přáním všeho nejlepšího do nového roku

Eva Střížovská

Na snímku Lada - obdivuje hezké kamínky

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012