Říjen 2016

Venda Šebrlová 10 2016 Aktuality česky

 

 

Z čistě osobních důvodů mohu říci, že letošní rok je strašlivý. Poznamenal celou naši rodinu a neštěstí se valí dál. Z čistě profesionálních důvodů mohu říci, že letošní rok je pouhým vyústěním konfliktů mezi prezidentem Zemanem a ostatními. Když si totiž srovnáte atmosféru oslav založení našeho státu na Hradě a v podhradí... A maléry se valí dál.

 

Narychlo se sháněli lidé, kteří by ve Vladislavském sále obsadili volné židle těch, kteří už mají Zemana plné zuby a nepřišli. Další část hostů odešla po oficiálním předávání medailí a na hostinu zůstali je ti nejvěrnější. Např. bývalý premiér Nečas s Janinkou i Honza Kavan. Václav Klaus prý opravdu, ale opravdu pochválil Zemanovi jeho projev a pan prezident vděčně vrtěl hůlkou!

 

Byli jsme s manželem na Staroměstském náměstí. Ani to nevypadalo na konec října, bylo teplo a tolik lidí, že jste si ani nemohli dát ruku do kapsy. Byli tam ti, kteří podporovali pana Bradyho a NEpodporovali Miloše Zemana. Řečnili zajímaví lidé (např. Petr Pithart či Miroslava Němcová) a velké nadšení sklidil Jiří Brady s dojemným projevem o naší zemi a setkání právě na Staroměstském náměstí.

 

Pořád jsme tleskali a zpívali Gaudeamus a nakonec i českou hymnu. Všichni, ten pán vedle mne ovšem spíš recitoval! Kolik zajímavých hesel jse si přečetli: Odpor proti odpornému Zemanovi / Brady vzhůru / Dost bylo Zemana / Zeman je lhář... Taky tam byly dvoje červené trenýrky na tyčích, Havlova fotka, spousta český vlajek, vlajky EU a také jedna tibetská.

 

Byl to krásný večer. Spíš pozdně letní, než podzimní. Bylo teplo, vedle nás voněly pečené trdelníky a byli jsme spolu rádi. Ani jsme se nestrkali, když jsme v devět hodin šli domů. Centrum Prahy bylo plné a hodně si to užívali např. japonští turisté. Doma budou ukazovat fotky: Podívejte se, jak je tam živo! Nejvíc v Evropě!

 

Venda Šebrlová

 

(Foto: Staroměstské náměstí bylo v podvečer 28. 10. 2016 narvané k prasknutí)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012