Mezinárodní projekt The Parliament Of Souls

Nevídaný projekt spojil světové hudební hvězdy, aby uctily památku Václava Havla
5. listopadu 2016 od 19 hodin v Paláci Žofín v Praze
Joe Lynn Turner (USA), Celeste Buckingham (USA/SK), Ivan Král (CZ), Chantal Poullain (FR), Justin Lavash (UK) a Juwana Jenkins (USA) – to jsou ústřední postavy projektu The Parliament Of Souls.
Mezinárodní projekt The Parliament Of Souls je věnovaný všem lidským duším a také vzpomínce na duše těch, kteří s námi už být nemohou.
Jedná se o anglicko-francouzskou verzi hudebního videoklipu Vláda dušiček a o dokumentární film nazvaný In Love We Trust.
Videoklip vznikl už v roce 2013 ke stejnojmenné skladbě skladatele a producenta Zdeňka „Berry“ Berana na text Michala Horáčka. Na námět chicagského kameramana českého původu Vladimíra Van Mauleho ho natočil režisér Mikoláš Orlický, hlavní role si zahrály herečka Ivana Chýlková a sólistka baletu Národního divadla Zuzana Šimáková. Původní part nazpíval František Segrado za doprovodu skupiny Glanc.
„Nápad zrealizovat i mezinárodní verzi v angličtině přišel po velmi kladných ohlasech ze zahraničí. Mám upřímnou a velkou radost, že se tento neuvěřitelný sen podařilo zrealizovat a že zaujal tak skvělé interprety," říká Beran.
Díky neutuchající snaze se Beranovi s úspěchem podařilo oslovit zvučná jména světové hudební scény. Nově tak skladbu Vláda dušiček, v anglickém překladu The Parliament Of Souls, nazpívali Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow či Yngwie Malmsteen), Celeste Buckingham, Ivan Král, Justin Lavash a Juwana Jenkins. Poslední sloku písně ve francouzštině recituje Chantal Poullain.
„Naprosto jsem se do písně zamiloval a je mi velkou ctí, že můžu být součástí něčeho tak krásného, vyjímečného a hlubokého,“ říká ke své účasti na projektu Turner.
Dokumentární film, jehož režisérem je Janek Cingroš, mapuje vznik a vývoj projektu. Před kamerou se objeví všichni interpreti, kteří mimo jiné vzpomenou na Václava Havla a také se zamýšlí nad morálními hodnotami současného světa.
„Jen málo věcí dnes dokáže společnost spojovat a hudba je bezpochyby jednou z nich. A nejen hudba, ale také lidé. Přesně takovou osobností byl i Václav Havel. Jeho schopnost naslouchat a uvádět věci na pravou míru dnes nemá obdoby,“ upřesňuje Cingroš.
Zprvu takřka bláhový sen několika mladých nadšenců se tak pomalu ale jistě začíná stávat skutečností! Projekt také odstartoval svou crowdfundingovou kampaň na serveru Hithit, aby bylo možné ho dokončit. Jednou z odměn za dárcovskou podporu je mimo jiné také lístek na Slavnostní galavečer 5. listopadu 2016. Galavečer se uskuteční i díky laskavé podpoře radnice Prahy 1 a starosty Oldřicha Lomeckého. Ten koncert vítá nejen jako připomínku odkazu významného politika, ale především úžasného člověka.
„Václav Havel díky své povaze stále žije v srdcích mnoha lidí. Navenek plachý muž měl obrovskou vnitřní sílu, která je inspirativní pro každého jen trochu vnímavého člověka. Děkuji všem, kteří tento koncert připravují a těším se na nevšední zážitek,“ říká Lomecký.
Více informací o projektu: https://www.facebook.com/theparliamentofsouls
https://www.hithit.com/cs/project/2935/slavne-hvezdy-v-hudebnim-projektu-the-parliament-of-souls
-red-
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Amerika II. aneb z deníčku vydavatelky
Tato kniha vzniká nyní na mém počítači. A je to bomba! Pracuji na ní jen chvílemi (což ovšem obnáší hodiny), protože hlavně denně dělám Český dialog. Ale oba tyto, jak by se dnes módně řeklo – projekty, jsou pro mne moc důležité. Časopis se snažím zlepšovat, přibyli v poslední době dobří autoři, přibývají čtenáři po celém světě…
A kniha? Bude o téměř třiceti letech časopisu, který jako jediný vydávaný z ČR vede léta dialog s Čechy doma i ve světě. Byly všelijaké pokusy jiných zdejších periodik ujmout se tohoto tématu, ale všechny ztroskotaly. Český dialog vytrval a to přes veškeré, a někdy opravdu velmi těžké překážky. Především v prvních ročnících, kterými nyní listuji a vybírám z nich perly, jsou velmi cenné články od autorů věhlasných jmen jako je Josef Škvorecký, Jaroslav Strnad, Alexander Tomský, Jiří Ješ aj., či neznámých, ale kteří napsali ze světa, kde žijí, zajímavé postřehy, ohlasy či názory. První ročníky byly opravdu mimořádně živé a dynamické. Po mé první cestě do daleké Austrálie v roce 1997 se začala českou společností šířit „blbá nálada“ a i ta je zde velmi plasticky vylíčena.
Kromě politiky jsou zde samozřejmě i moje cesty do světa za krajany. Napsala jsem o nich sice už pět knížek, ale ne o všem…tady to pokračuje. Například New York, Kanada, Jižní Amerika, Švédsko aj. A na webových stránkách budu ráda uveřejňovat některé ukázky a vy je, doufám, budete rádi číst. Budou nejspíš v rubrice OSTATNÍ, ale ještě před tím, než tam spadnou, tak na stránce hlavní.
Jestli budete mít o knížku zájem, už se můžete hlásit, promítnu do množství tištěných výtisků.
Eva Střížovská
Pište na cesky-dialog@seznam.cz
nebo volejte na tel. 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad