Smrtící sliby

Venda Šebrlová 10 2016 Knihy česky

 

J. D. Robb

 

Autorka se vlastně jmenuje Nora Roberts a psala romány pro ženy. Často s irskými reáliemi, s propletenými osudy hrdinů a tajemnem. Pak se stylově nápaditá Američanka dala do psaní detektivek. Už to, že všechny jejich názvy mají jako první slovo Smrtící... je zajímavé. Těch „smrtících“ detektivek už je 27!


Děj se odehrává v roce 2060 a tak lidstvo má k dispozici spoustu technických zázraků. Samozřejmě počítače a tiskárny (i v hodinkách), elektronické zajištění kde-čeho, hlas a otisk dlaně místo klíčů. Všude jsou kamery a zabezpečovací systémy. Auta nejen jezdí, ale když je na křižovatce zácpa, detektiv Eva Dallasová namíří kapotu k nebi a vzlétne. V této knize je méně technických zázraků, než v těch dřívějších, a o to víc se můžete soustředit na příběh. Je vymyšlený dokonale. Navíc jej řeší v New Yorku kde kdo, protože zavražděnou ženou je policistka. Mladá, krásná a chytrá.

 

Dallasová odkrývá příčiny vraždy jako archeolog. Ví: kde, kdy, co a jak - ale neví: kdo a proč. Navíc dostane od vraha v krabici zbraň, odznak a osobní průkaz Amaryllis Coltraineové se vzkazem, že její věci dostane zase někdo jiný. Což nabudí k obrovskému úsilí nejen kolegy (policisty a techniky), ale i jejího super bohatého a super chytrého manžela. Eviny a Roarkovy diskuse jsou navíc nejen odborné (k případu), ale i vtipné (nápady) a plné sexu (ve volných chvílích). Jo, a těžcí zločinci se posílají raketou na planetu Omega, kde dožívají v betonových bunkrech. Ale DNA je pořád velmi důležité!

 

Vydalo nakl. Metafora

 

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012