Krajanský festival už po desáté

-red- 9 2016 Aktuality česky

 

 

Na třídenní konferenci Mezinárodního koordinačního výboru zahraničních Čechů „Krajané a problém identity“ naváže jubilejní 10. ročník krajanského festivalu, který připravuje občanské sdružení Sedm paprsků ve dnech 29. září až 2. října 2016 v Praze.


Významné osobnosti českého politického života přivítají krajany ve čtvrtek 29. září tradičně v hlavním sále Senátu PČR.

Vystoupení krajanských souborů mohou návštěvníci vidět následující den 30. září od 16 hodin na Hrušovanském náměstí v Praze – Dolních Chabrech

a v sobotu, 31. září od 14 hodin v Praze 8 na Zámečku v Libni.

 

Vyvrcholením a současně závěrem festivalu bude tradiční krojovaný průvod všech zúčastněných souborů, který vyjde v neděli 2. října v 10 hodin na Hradčanském náměstí,

na závěr budou odměněny nejlepší soubory.

 

V rámci festivalu proběhne mnoho kulturních akcí, krajané mohou navštívit koncert sestavený ze slavných árií českých oper, pro krajany bude uspořádaná výstava krajanských malířů a sochařů a pro zájemce jsou připraveny i exkurze do významných historických míst Prahy.

Součástí festivalu je i prezentace souborů z celého světa, kronikáři představí historii i současnou činnost jednotlivých spolků a svou tvorbu uvedou i krajanské divadelní soubory.

 

-red-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012