Pozvání na výstavu do Kutné Hory

-red- 8 2016 Kultura česky

 

Milí přátelé a příznivci díla Jiřího Wintera neboli Neprakty,

srdečně vás zvu na zahájení výstavy, které se bude konat v Galerii naivního umění v Kutné Hoře. Výstava bude zahájena 1.9. v 18.00 a bude zde k vidění leccos, co jste ještě neviděli.

Například posmrtná maska Miloslava Švandrlíka, vytvořená akademickým sochařem Janem Bernatem. Ano, tím Janem Bernatem, kterého pan Miloslav ve svých knihách žertem (ale vcelku oprávněně☺) nazýval "šílený sochař" a jehož syn Kryštof před nedlouhou dobou zorganizoval udílení ceny Rohatého Dalího.

Miloslav Švandrlík je v Kutné Hoře pohřben po boku své milované ženy Evinky na romantickém lesním hřbitově, který si společně vybrali při svých procházkách okolím města.

Na výstavě objevíte i některá díla, která ještě  nebyla vystavena nikdy a nebo jen jednou (například olejomalby, vystavené zcela poprvé v břeclavské synagoze na jaře tohoto roku).

Mimo hlavní výstavy můžete též shlédnout doprovodnou výstavku přepůvabných kreseb léčivých bylinek a všeho, co s nimi souvisí, doprovázenou vtipnými texty Miloslava Švandrlíka. Ta pro vás bude připravena v pohádkovém pensionu U babky bylinkářky v Zahradní ulici (více na  www babkabylinkarka.cz).

Přijeďte se podívat, Kutná Hora je sama o sobě velkým uměleckým dílem a Jiří Winter i Miloslav Švandrlík v tomto městě prožili krásné časy. Miloslav Švandrlík ve vile inženýra Toboly (kterého též znáte jako postavu z knihy "Zrovna teď musiš čůrat?") slunný podzim života po  boku své milované ženy,  Jiří Winter pak milé a poučné chvilky s kamarádem - antropolgem Emanuelem Vlčkem v nedaleké sedlecké kostnici.

Daniela Pavlatová

 

Původní zpráva-Od: Jiří Winter - Neprakta <neprakta@gmail.com>

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012