Slovo na srpen

Eva Střížovská 8 2016 Slovo redakce česky

 

 

První srpnový týden nás prý čeká nejteplejší týden léta. Je to příjemné počasí letos. Hodně teplo a sem tam sprška. Ale houby na to nic. Jen aby se vysmály mým sousedům na chatě, vystrčily ze země hlavy asi dvaceti krásných bedel pod „mými“ čtyřmi smrky vedle chatičky. V lese nic. Ráda jsem se o ně se sousedkami podělila.

 

Sedím u počítače a dávám dohromady nový kalendář. Bude hodně o českých loutkách. Nápad výtvarníka Vladimíra Pechara byl báječný. Však většina čtenářů jistě strávila částečně dětství s Kašpárkem. Alespoň pro mne to byl v podolské sokolovně každou neděli nezapomenutelný zážitek. Ještě dnes, v pokročilém věku, když sedím před svou chatou a koukám při stmívání na mohutné smrky, vidím je jako kulisy ve zmíněném divadélku, kudy šla Karkulka za vlkem.

 

Chtěla bych dnes upozornit na jednu snad z posledních vlasteneckých společností ANLET - Asociace nositelů legionářských tradic. Vede ji Jindra Svitáková a mne mrzí, že jsem jí dosud nevěnovala na našich stránkách více pozornosti. Tato obětavá paní dělá velice záslužnou činnost. Než bych všechno vypisovala, najděte si ji na webu. Bohužel, vypadá to, že situace je tam taková, že organizace spěje ke konci své činnosti. Moc veliká škoda. Konec chytře psaných a hezky výtvarně ztvárněných historických časopisů, setkávání na knižních festivalech a jinde. Jednou z posledních akcí najdete v našem přiloženém obrázku, jinak si neváhejte otevřít www.ceskatrikolora.cz. A něco si koupit, než to ANLET úplně – bohužel – zabalí.

 

Jak už jsem psala dříve, odstěhovala jsem ze z Prahy blíž přírodě – do městečka Dobříš. Moc se mi tu líbí a mám to blízko na chatičku poblíž Živohoště. Na podzim chci uspořádat s Mezinárodním českým klubem (který také nemá stejně jako ANLET žádné finanční zázemí) výlet do Čapkovy Strže. Je to moc hezký výlet a vila s vystavenými památkami na oba Čapky, Olgu Schenflugovou a Ferdinanda Peroutku stojí za shlédnutí.

 

Doufám, že jste věrni našim webovým stránkám. Kromě loňské události – setkání s anglickou královnou z pera Mirka Seiferta si nyní budete moct přečíst o naší zástupkyni v Anglii –  Lady Mileně, která byla nedávno oceněna královnou v zastoupení princem Charlesem, viz i s obr. na našem webu.

 

A jinak mnoho dalších článků Vás jistě může zaujmout. Denně máme nové. S úsměvem vzpomínám na debatu před třemi lety, když jsme rušili tištěnou verzi časopisu a dohadovali jsme se, zda-li budeme měsíčník či co. Jsme DENÍK!!! A to hlavně díky Ladě Topinkové, která se o vkládání článků stará, za což jí patří velké díky.

 

Já se taky neulejvám. Připravuji nový český kalendář s Kašpárkem v hlavní roli. Snad se vám bude líbit.

 

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012