Lednicko/Valtický hudební festival

Miroslava Besserová 7 2016 Kultura česky

 

Ještě máme před sebou polovinu prázdnin, ale světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček už ví, co bude dělat na podzim. Stane společně se sopranistkou Michaelou Gemrotovou hvězdou nového hudebního festivalu, který se uskuteční v úchvatném prostředí Lednicko-valtického areálu první říjnový víkend.

 

Vznik nového Lednicko/Valtického hudebního festivalu (LVHF) je ideou místního rodáka, houslisty Jiřího Partyky, který chce tímto způsobem oživit kulturní dění na Břeclavsku.

 

Během víkendu se proto 1. a 2. října se v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Vivaldiho nebo Mozarta v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové. Místo konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Za doprovodu komorního orchestru Vivaldi Collegium Prague bude u zrodu tohoto festivalu klasické hudby stát jedna z nejpovolanějších osobností hudebního života v České republice – houslový virtuóz Václav Hudeček. Jeho sympatické vystupování, zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika, okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku na celém světě. Program prvního ročníku LVHF obohatí též vystoupení sopranistky Michaely Gemrotové, jejíž doménou je repertoár klasického operního žánru, ale nebrání se ani žánrům lehčím. Ztvárnila již několik titulních rolí na scéně Národního divadla v Praze, v muzikálu Fantom opery vystupuje v hlavní roli Christine Daaé, a aktuálně na prknech pražského divadla Broadway zpívá hlavní roli Angeliky.

 

Podrobnější informace o programu vám rádi sdělíme v Českém dialogu v září.

 

Miroslava Besserová

 

Foto: Valtice - jízdárna

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012