Čím to může být, že ztrácíme tak rychle paměť?

Václav Židek 7 2016 Ohlasy a názory česky

 

 

 

Ohlas na článek Dopis od Václava Klause http://www.cesky-dialog.net/clanek/7418-dopis-od-vaclava-klause/ z 29.6.2016

 

 

Co mne při dnešním otevření webových stránek Českého dialogu velice překvapilo, bylo otištění článku „Dopis od Václava Klause“.

Co nemohu pochopit, je, že dodnes právě všechny sdělovací prostředky v České republice stále poskytuji prostor tomuto zdiskreditovanému a sebestřednému politikovi, kterého v zahraničí již delší čas nikdo nebere vážně. V jiných zemích s vyspělou demokracií by po takovém člověku, po tom všem co napáchal, už ani pes neštěknul. Divím se, že pan Seifert tomuto člověku vůbec psal a tak ztrácel svůj čas.

 

Těšilo mne, že Český dialog, jeden z mála, dělal výjimku a Klause bral jako člověka, kterému není zapotřebí věnovat nějákou pozornost a tím dělat reklamu. Bohužel ale český národ má asi krátkou paměť a stále se na něj v českých sdělovacích prostředcích jakoby rádo vzpomínalo a dokonce i TV mu vyhrazuje čas od času na jeho „duchaplné“ rozhovory plné „moudrostí“, svůj vysílací čas. Cožpak se zapomnělo, o jakého člověka se jedná? Když pomineme jeho komunistickou minulost spojenou s činností v Prognostickém ústavu, tak nemohu zapomenout na jeho zásluhy o rozdělení Československého státu, nezapomenu na jeho kleptomanii s nevinnou tváří, která se projevila před zraky milionů diváků, odcizením podpisovacího pera v Chile (takové věci se přece nezapomínají), dále pak nepřeberné množství diplomatických malérů v cizině, nehodných slušného politika na nejvyšším státním postu. Vrcholem jeho dvou prezidetských kadencí bylo zakončení udělení amnestie všem kriminálníkům a hlavně pak toho největšího kalibru. Docela chápu, že ho politici i sdělovací prostředky na Západě naprosto ignorují. Celý národ byl tímto počinem hluboce zahanben. Vůbec se nedivím, že Češi, kteří byli v té době v cizině, se za svého prezidenta natolik styděli, že vůbec se sami nepřiznávali, odkud pochází.

 

Rozumím tomu, že pisatel článku pan Seifert to myslel dobře a chtěl čtenáře tímhle způsobem nepřímo upozornit, o koho se jedná, ale já osobně si myslím, že by už české sdělovací prostředky měly s tímto NEslavným prognostikem skončit. Vždyť i to, že se stále různými způsoby všude vnucuje, ukazuje na to, jak se stále více a více beznadějně propadá do propadliště dějin. To, že se vehementně snaží být stále středem pozornosti, jasně dokazuje jeho hluboce zakořeněný narcisismus, o kterém všichni víme.

 

Jak je vidět, tak jsem si já o vydání dopisu Václava Klause svůj úsudek udělal. Musím říct, že velmi pochybuji, že naši potomci budou o myšlenkách tohoto člověka něco vědět a budou se o ně zajímat. Pakliže z nějakého důvodu se o něm budou chtít něco dovědět, tak v encyklopedii najdou informaci, že Václav Klaus byl bezvýznamný český politik v éře významného českého zpěváka Karla Gotta.

 

Václav Židek, Kolín nad Rýnem


Ilustrace František Kratochvíl © http://www.ceska-karikatura.cz/en/seznam-clenu/detail/151/

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012