Jak si vycvičit rodiče

Venda Šebrlová 3 2016 Knihy česky

 

Pete Johnson

 

Upozorňuji, navzdory titulu je tato knížka důležitá především pro rodiče. Dozvědí se totiž, co si o nich jejich pubertální ratolesti myslí - a rozhodně to není nic záviděníhodného. Jedinou útěchou je, že a) děti z toho vyrostou a přestanou nás mít za blbce, b) zblázníme se a bude nám to jedno. Takže: lidé, čtěte!


Louis je nešťastný z rodičů i nové školy, protože vyžadují výsledky. A to je malér, protože on učení moc nedá, a školní kroužky ?! Rodiče chtějí, aby byl stejně vzorný, jako sousedovic Theo - jenže Louis chce být superkomikem. Proto každý malér ve škole i doma obrací v žert. Což zákonitě míří k maléru většímu a k největšímu.

 

Pak na hereckém kurzu se spřátelí s Maddy a ta mu poradí, jak zkrotit rodiče:

1) Pořád se chovej, jako by tam rodiče nebyli.

2) Nic rodičům neříkej (odpovídej maximálně třemi slovy).

3) Nehádej se s rodiči (jen zamrkej a zírej).

4) Neustále lez rodičům na nervy (prozpěvuj si, bouchej dveřmi, něco si mumlej...)

 

Taky např. zabírá věta „Nestarej se, jo?” nebo „Mnohem radši bych byl v děcáku, než v týhle rodině!” Základní rady mají hodně variací a jsou vyzkoušené!

Louis považuje Maddy „fakt za špičkovou manažerku” - ale nebojte, všechno dobře dopadne. Nikdo se nezblázní, nikdo nezemře, Louis přežije všechny nepříjemnosti a připravuje se na dětskou talentovou zkoušku. Autor Pete Johnson byl filmovým kritikem, píše knihy, sbírá vtipy a nejraději čte thrillery a humoristické romány. Proto tato knížka chvílemi vypadá jako legrace a chvílemi jako thriller (taky podle toho, jaké máte zkušenosti s vlastními dětmi).

 

Vydala Mladá fronta

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012