Slovo na březen

Eva Střížovská 3 2016 Slovo redakce česky

 

 

V pátek jsme měli malou redakční schůzku – já, Lada, Venda, Helena a host z Argentiny, který si přišel pro České kalendáře a další knížky.


Původně jsem měla pro toto Slovo připravené všelijaké kritiky současného Česka. Ale po milém popovídání o tom jak funguje či nefunguje Jižní Amerika, prohlašuji, že se tady máme jako v ráji! To samé musím prohlásit po setkání s kamarádkou, když se vrátila s novými zprávami z Ruska…


Ano, naši politici kradou, lžou, nedělají nic moc pro lidi, jen pro sebe… Ještě horší je to v Evropské Unii. To jsou miliony a snad i miliardy EUR, které jsou díky europoslancům vyhozené z oken.


Ale proč jim to všechno dovolíme? Odpovězte mi někdo, prosím!


Moc zajímavý článek měl Jefim Fištejn v Reflexu. Byl na téma, jak nás média matou, jak je FB plný „informací“, které si navzájem odporují, jak se kdekdo snaží s nimi manipulovat s cílem úplně nás zblbnout, řečeno česky. Pak jsem dostala od kolegyně, která je důvěryhodná, info o tom, kdo vlastní jaký webový časopis. No hrůza, ani boty bych si o ně neotřela. Jenže to ví málokdo. Takže chaos, blázinec na druhou, to je to, co nás teď tady provází, pokud si otevřeme internet. Kde zůstal zdravý selský rozum? Ví to někdo?


A tak už jdu od politiky jinam. Krásným zážitkem bylo připomenutí existence a historie Jazzové sekce. Výstava v centru Prahy (můžete také vidět na FB a na website jazzova-sekce.cz). Kromě výstavy jsme mohli slyšet krásné jazzové koncerty úžasných muzikantů Jirky Stivína, Milana Svobody a Michala Géry. Koukat na prsty Milana, míhající se po klávesách je zážitek, který se vryje do mozku. A poslouchat Stivínovy „píšťaly“ a Gérovu trubku, to je nádhera.


Co bych ještě našla hezkého na ten březen… ano, jela jsem kolem Karlova náměstí tramvají a viděla jsem pučet keře. Také nádhera.


Přeji všem čtenářům krásné jaro.

 

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012