Představujeme aktivity našich spolupracovníků

4 2003 Ostatní česky
obálka čísla

Člen našeho klubu Eduard Švehla vyvinul nevšední aktivitu (tu on vyvíjí často, za což mu patří dík), jejíž první vlaštovkou je toto "Memorandum":

Na vzájemné spolupráci se začátkem letošního roku dohodly tři subjekty - Hospodářská komora hlavního města Prahy, Mezinárodní český klub a sdružení tělesně postižených "PROSAZ".

Cílem je, mj., využití možnosti navázání kontaktů se zahraničními podnikateli a vzájemné podpoření aktivit.

Proč právě Hospodářská komora? Má kontakty na firmy i podnikatele nejen v Praze, ale v celé republice. V případě navázání spolupráce se zahraničními firmami by pomohla i při řešení právních vztahů.

Sdružení "PROSAZ" založili tělesně postižení. Tito lidé hledají kontakty v zahraničí, rádi by si vyměnili zkušenosti s lidmi stejného osudu, hlavně o možnostech zakládání menších výrobních podniků i o jejich eventuální spolupráci se zahraničními subjekty. Je obdivuhodné, co všechno tito lidé od roku 1991, kdy PROSAZ vznikl, dokázali. Kromě jiných zájmových činností se dokonce i úspěšně potápějí. V blízké době o nich budeme informovat podrobněji.

Pointa naší dohody tkví v tom, že firmy, které by měly zájem o spolupráci, by si zadaly v našem časopise placenou inzerci, a pomohly tak nejen časopisu, ale i navázání nových kontaktů mezi sebou. Pokud bude naše představa úspěšná, mohli bychom v budoucnu začít organizovat výstavbu "Českého domu". Ten by se měl stát kontaktním střediskem pro našince přijíždějící sem ze zahraničí, i pro ty, kteří se odtud již natrvalo navrátili a žijí opět v ČR, i pro jejich přátele. Český dům by sloužil i dětem našich krajanů, jejichž domovy jsou přirozeně již jinde, jako záchytný bod - maják - v zemi, kde jsou jejich historické kořeny.

Kontakty:

Zpracovatel projektu - Eduard Švehla, tel.: 602 267 356, 244 467 005, e-mail: svehla@dolios.cz Český dialog -- propagace, Ing. Martina Fialková, tel.: 603 930 074, 281 940 693, m.fialkova@centrum.cz O.s.Prosaz -- předsedkyně Iveta Pešková, Libor Vyšohlíd, Kodymova 2526, Praha 13, tel. 251 614 469

Další možnosti

Pan Švehla, který přišel s uvedeným projektem, pracuje v zastupitelstvu Prahy 13 jako předseda sociálně-zdravotní komise a rád by na stránkách našeho časopisu loboval pro tuto městskou část, kde také bydlí. Má připravenu atraktivní lokalitu na výstavbu "Aquaparku" blízko stanice metra a dálnice. Zájemcům o tento projekt poskytne Magistrát hl. m. Phy všechny podklady a nabízí maximální součinnost při rozhodování o stamilionové, eventuelně i miliardové investici. Výše investice záleží na rozsahu stavby. Městská část již vykoupila převážnou část pozemků. Původní zájemce, který sliboval "hory doly", se projevil jako nesolventní. Jakkoliv vybudování "Aquaparku" patří mezi priority městské části Praha 13, nejsou v rozpočtu peníze na stavbu a následné provozování areálu. Hledají se tedy jiní, solidnější investoři. Uvítáme, když i vy přispějete svými nápady nebo svými kontakty.

Redakce

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012