Zemřel Miloslav Ransdorf

Venda Šebrlová 1 2016 Aktuality česky

O málokterém českém politikovi se v poslední době psalo a mluvilo tak často. Byl velmi vzdělaný (vystudoval na Universitě Karlově filosofii a historii). To jej ovšem neochránilo před problémy každodenního života.

 

Zavinil několik bouraček, měl neustálé problémy s dluhy a s tím spojené hrozby exekutorů. V poslední době o něm diskutovala  většina národa v souvislosti s kauzou podvodníka Vladimíra Huňka, kterému chtěl pomoci vybrat z curyšské banky stamiliony eur. Byl tak rafinovaný a chtěl přijít k penězům - nebo se opět projevila jeho naivita (Pat a Mat v jedné osobě)?

 

Politici se shodují v tom, že byl mimořádně vzdělaný. Ovšem že s mnoha jeho názory nesouhlasili. A taky že byl velmi nepraktický. Prezident Miloš Zeman jej označil za „nejbystřejšího z intelektuálů, kterého jsem poznal”.

 

Ještě den před smrtí prý s kolegy plánoval další činnost v KSČM. Což by (asi) popřelo diskuse o sebevraždě. Ono té ostudy bylo v poslední době opravdu dost. Mozková příhoda, o které se v prvních hodinách po ohlášení jeho smrti mluvilo, taky může mít počátek v nervácích minulých týdnů. Osobně si myslím, že Miloslav Ransdorf by byl šťastnější v 19. století, kdy by sepisoval filosofické práce - a nebyl tak tvrdě konfrontován s každodenními problémy.

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012