Testosteronové bomby

-red- 1 2016 Ohlasy a názory česky

 

 

Od ledna převzalo Nizozemí předsednictví EU, a tím také zdědilo všechny problémy, které předcházející státy přes veškerou snahu nevyřešily. Během let se tyto problémy stále přenechávají dědicům, čímž se neustále zvětšují a stávají neřešitelnými.

Bývá zvykem rozjímat začátkem roku nad tím uplynulým a zároveň si dávat různá dobrá předsevzetí. Ale události, ke kterým došlo při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem se postaraly o rozjímání o něčem úplně jiném. Kolín, město s tradicí pouličních veselic a karnevalových průvodů, proslulé svou otevřeností, zažilo něco neskutečného. Přímo noční můru. Při oslavě Silvestra vtrhla na plošinu před Kolínskou katedrálou a prostor před nedalekým nádražím mezi oslavující občany horda asi 1000 převážně arabských mužů, kteří odpalovali přímo do lidí rachejtle a hrubě obtěžovali procházející ženy. Uzavřeli je mezi sebe podle, jak se později zjistilo, předem připraveného plánu, osahávali je oplzle a hrubě jim nadávali – kupodivu německy. Později byly u nich nalezeny papíry s příslušnými slovy v němčině, s arabským překladem. Strach a ochromení žen využili k tomu, že jim též kradli peněženky a mobilní telefony. Jejich případné mužské průvodce od nich předem izolovali, zkrátka dělo se tam něco hrozného a neobvyklého. Vše nasvědčuje tomu, že to bylo přepadení organizované, protože dav mladíků se rozděloval do menších skupin, které si vyhledávaly oběti, aby je poté sexuálně obtěžovali a okrádali. Byli viděni i muži, kteří akci řídili a dávali instrukce k napadání žen a dívek. Teprve po několika dnech, potom, co už nešlo zamlčet desítky trestních oznámení, které ženy podávaly na policii, informovala o těchto událostech televise, ale až 5. ledna, a zpočátku téměř jako mimochodem.

Nyní se stále objevují nové a další podrobnosti, které jsou zarážející. Nejdříve se mluvilo o pachatelích jako o Severoafričanech, později bylo s jistotou konstatováno, že se jednalo o Syřany a také o nové imigranty, čekatele na asyl. Teprve později se otevřeně hovořilo o trapném selhání policie, která prakticky proti útočníkům nezasáhla a na prosby žen o pomoc vůbec nereagovala. O den později se přihlásili ke slovu sami policisté, kteří se snažili své jednání objasnit, tvrdili, že prý byli frustrováni tím, že při zjišťování totožnosti se jim pachatelé vysmívali, tvrdili, že je vlastně nemohou zatknout nebo zadržet. Ukazovali policistům papíry, potvrzující jejich registraci jako žadatele o asyl. Před očima policie je pak roztrhali s poznámkou, že druhý den stejně dostanou nové. Jeden z nich prý dokonce tvrdil, že ho nemohou zatknout, protože je ze Syrie a do Německa ho pozvala sama kancléřka Merklová. Na žádosti policistů o posilu velení nereagovalo. Starostka Henriete Reker (která byla před dvěma měsíci vážně zraněna atentátníkem) se snažila na tiskové konferenci novináře uklidnit tím, že to vlastně byly jen bezvýznamné incidenty. Ženám též radila, jak mají na případné obtěžování reagovat. Její radě, aby si držely muže od těla na délku paže, se mimo ty postižené dívky směje celé Německo. Policejní president Albers se snažil obhájit jednání policie, její selhání a všechny nedostatky, ale příliš to nepomohlo. Existují totiž na místě natočená videa, jednání policie zachycující. Policejní president byl druhý den ministrem vnitra Westfálska Ralfem Jägrem odvolán, poslán do důchodu.

Do dnešního dne bylo ženami v Kolíně podáno 500 trestních oznámení o sexuálním násilí. K velkému údivu všech se najednou zjistilo, že vedle města Kolína byly podobné násilnosti také v Hamburgu, Berlíně, Bielefeldu, Stuttgartu a Düsseldorfu (kde se během jednoho odpoledne přihlásilo 3000 dobrovolníků do občanských hlídek, na pomoc policii). Ve Freiburgu též napadli migranti v asylovém domě homosexulály. Zajímavé je, že se dodnes málokde najde zmínka o tom, že se vlastně jedná o tak zvaný el Taharrusch, což v arabštině znamená organisované ponižování žen, běžné v arabských zemích, pořádané například tehdy, když se ženy zúčastňují různých pouličních demonstrací. V Egyptě prý existuje speciální jednotka policie, která má za úkol v tom případě ženy chránit.

Zajímavé je, že neexistuje nikde přesný a spolehlivý přehled asylantů. Přišlo se na to velice zajímavým způsobem, a to když policie v Paříži zastřelila 7. ledna před policejním komisařstvím islámského teroristu při pokusu vniknout do budovy. Měl u sebe provizorní doklad totožnosti, ale podle otisku prstů, které policie poslala na Interpol, bylo zjištěno, že byl jako žadatel o asyl registrován v Německu, v Nizozemí, v Belgii, Lucemburku a dokonce ve Švýcarsku, vždy pod jiným jménem. Do Francie přijel z uprchlického tábora v Bielefeldu. Kdo to vlastně byl se asi nezjistí nikdy.

Je pochopitelné, že tyto události měly vliv na tradiční novoroční zasedání politických stran. V CDU (největší vládní straně) je situace na bodu mrazu, a hledá se marně nějaké řešení jak napravit neuvážený výrok Angely Merkel: „Wir schaffen das“. Tento týden se vzniklou situací bude také zabývat sněmovna a vypadá to tak, že jim tento problém zabere hodně času. Mezitím se ale také znovu demonstrovalo v Kolíně proti sexismu, proti asylantům na jedné straně a na druhé straně zase proti rasistům a fašistům (jak jsou levičáky odpůrci multikulti nazýváni). Dost lidí velice překvapilo, že kupodivu bylo najednou dost policistů i s vodním kanonem, kteří nebezpečnou demonstraci (prý několik provokatérů házelo na policii kamení) velice rychle rozehnali.

Několik obrázků si dovoluji připojit. Nejsmutnější na celé situaci je skutečnost, že odsouzené aspiranty na asyl není možné většinou ani vyhostit, protože nemají žádné platné doklady, není tedy kam je poslat. Prozatím se nepodařilo ani u jednoho zjistit původ.

Nikdy bych nevěřil, že tři obyčejná slova mohou způsobit evropskou krizi a zároveň dostat EU na okraj možného rozpadu.

Název tohoto mého článku, „testosteronové bomby“ jsem si propůjčil z jednoho projevu Gerda Wilderse.

 

11. ledna 2016 Karel A. Pokorný, NL

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012