Nová kniha

Venda Šebrlová 1 2016 Knihy česky

 

Miroslava Besserová

 

Daniel Hůlka

diagnóza Blíženec

 


 

Je bryskní, je barvitá, baví nás, je bedlivá i benevolentní

a bravurně pointuje... Je Besserová.

 

Křtila svou knihu v pražském divadle Hybernia. Bylo nabito, u výčepního pultu se na střídačku fotili herci se šesti malými dětmi. Zdálo se, že to nejsou žádní rozmazlení miláčci z bohatých rodin. A nebyli: pozvala je produkční Ema Krahulíková. Přijeli z daleka - z dětského domova Zbraslav. Děti byly jak u vidění a celé dopoledne byly moc hodné...

 

Ještě než začal křest, hodně se fotilo a natáčelo. Muzikál o Sybile, královně ze Sáby, bude mít premiéru na jaře. Hůlka v něm bude hrát hlavní roli: krále Šalamouna. Ale nejen o svém hereckém životě si povídal se svou dávnou kamarádkou Mirkou Besserovou.

 

„Přišel jsem na návštěvu, měla připravené papáníčko... Měla se mnou neuvěřitelnou trpělivost” komentoval práci na knize zpěvák. Tvrdí, že má v sobě jako správný Blíženec víc osobností, nejen dvě. Údajně dokonce dvanáct - což nechápu, jak se v něm dohodnou... Ale z knihy je vidět, že to není vždycky lehké. O to víc obdivuji autorku, že se nedala svést na vyprávění jednotlivých příběhů: vítězství a proher s kolegy i (velmi veřejností probírané intimní) vztahy se ženami.

 

Hůlka není jen krásný a sexy chlap. Přečtete si hodnocení jeho cesty do Tibetu a uvědomíte si, co všechno ví a umí hodnotit: „Někde jsem řekl, že mi to tam připadalo jako Disneyland. Doufám, že za tenhle výrok nebudu mít v budoucnu zase zákaz vstupu.”

 

Snil o kariéře operního pěvce. Kdyby měl své divadlo, hrál by roli Cyrana. Nenechává se rozčílit cílenými otázkami, autorka mu však nedovolí uniknout: „No a na co jste přišli? - Zadrž! - Chodíš dál po zemi, nebo se vznášíš? - Promiň, zase nechápu - Si odporuješ - Dane, jsi zásadový?........"

 

Dan Hůlka přiznává, že má přezdívku Netanec. Že ho v posledních letech hodně zlobí zdraví. Že jediné, co na něj bulvár nevytáhl, bylo nařčení z homosexuality. Že plánuje hodně cestovat. Co připravuje na divadelních prknech.

 

Jestliže chcete změnit svůj názor na českou pěveckou muzikálovou hvězdu, přečtěte si tuto knížku. Zjistíte, že Besserová s Hůlkou jsou fakt dobrá dvojice.

 

Vydalo nakl. Ikar

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012