Slovo na leden

Eva Střížovská 1 2016 Slovo redakce česky

Úvodem děkuji všem milým lidem, kteří nám poslali svá přání k vánocům a k novému roku. (Doufám, že jste si přečetli naše přáníčka na webové stránce.) Dále děkuji jednomu čtenáři a jedné čtenářce, kteří nám v prosinci poslali malý finanční příspěvek na časopis a děkuji i těm, kteří nám něco pošlou během ledna.  Odpadá nám sice placení nájmu v Klementinu, odkud nás „vyhnali“ vzhledem k probíhající rekonstrukci celého paláce, ale zbývají ještě další platby, které je nutné uhradit, aby časopis na internetu mohl vycházet.

Děkuji také ing. Martině Fialkové a to moc a moc a upřímně za její často velice obětavou a letitou práci pro Český dialog a Mezinárodní český klub. Martina se v posledních letech věnuje spíše pořadům Hudba bez hranic a dokumentárním filmům České kořeny, také je šéfredaktorku novin Listy Prahy 1, zkrátka má toho moc. Nicméně obě hledáme způsob jak dál společně uvádět v život další aktivity.

Český dialog nyní připravuji sama a brzy Vám zašlu anketu o tom, co byste tam rádi četli apod.

Mezinárodní český klub s největší pravděpodobností pozastaví (aspoň na kratší čas) svoji činnost. Na letošní rok se s klubovým příspěvkem 250 Kč přihlásila jedna jeho členka.  Nicméně, 19. ledna akce Na plachetnici kolem světa platí a těšíme se, že přijdete.

A teď už k tomu, co si v lednu můžete na našem webu přečíst. Již dnes tam můžeme najít článek Martiny Fialkové o význačné kulturní události – Dnech Bohuslava Martinů, článek o tom, jak české koledy naplnily náměstí v Curychu, jak děti v Bostonu slavily Mikuláše, o Dvorní vinotéce na Starém Městě, o novém CD Evy Olmerové a pokračování seriálu rozhovorů s Markem Milanovičem. Stačí si kliknout na www.cesky-dialog.net a pak na rubriky Aktuality, Čeština ve světě, Kultura, Rozhovor a další.

Právě dopisuji Slovo na leden, Venda Šebrlová Stalo se a stojí za pozornost, historička Jana Volfová slíbila novoroční zamyšlení, Miroslava Besserová fejeton a jistě ještě přijdou další pěkné články.

Připomínám také, že jsem z Klementina musela vzít domů všechny moje knížky, které dosud nebyly prodány. Pokud by se Vám některá hodila jako dáreček pro své známé, pošlu ji (je) ráda s velkou slevou. Jsou to Český kalendář 2016 a některé starší ročníky, Texas II, Klokánie a Všechny moje Ameriky – Cali.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012