Vánoce přicházejí

Eva Střížovská 12 2015 Aktuality česky

a s nimi i nákupní šílenství. Dnes jsem byla na poště s plnou taškou kalendářů. Pošta je v budově velkého nákupního střediska.  To, co jsem tam viděla, mne při nejmenším překvapilo.  Nemyslím fronty v obchodech a strkanice u stánků, ale výrazy v obličejích spěchajících lidí. Oči vypoulené, nad nimi většinou  zamračené obočí, ale hlavně ta atmosféra v celé budově. Všude byl cítit stres, nervozita, nedočkavost, a to všechno lítalo vzduchem tak, že by se to dalo krájet.

Dobře dělám, že své vánoční dárky (tedy spíše dárečky) kupuji téměř každoročně až 23. prosince.  To už je všude klid, prodavačky se těší domů, v obchodech moc lidí není.

Raději vzpomenu na náš klubový večírek před několika dny. Milí lidé, přátelé Českého dialogu a klubu přicházeli s dobrou náladou, kytaristé – Jakub Zahradník, Jirka Hošek, Vladimír Pechar a já se vystřídali u nástroje, lidé zpívali a tancovali. Jana Volfová hezky pokřtila Český kalendář a moje vnučky Eliška s Ninou jej lidem nabízeli. (A úspěšně.) Zpěvačka Jana Koubková se nestyděla zazpívat si se mnou, Marusja sice přišla trochu opožděně, ale zato její hlas byl krásný jako vždy. Věra Dvořáková, která se dostavila na naše setkání po delší nemoci, zaujala svými komickými tanečními výstupy i pěveckým projevem. Nechci jmenovat všechny účastníky, však je můžete vidět na fotkách Martiny Fialkové, za což jí patří dík. Je to: https://picasaweb.google.com/109415267541266510648/PredvanocniSetkaniMCK

A nemenší dík patří panu Pavlu Krejčímu, který nám ze své Dvorní vinotéky na Uhelném trhu číslo 9, donesl spoustu výborného vína. Ještě jeho vinotéku připomenu příště.

Dnes Vám chci popřát za celou redakci hezké a klidné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok.

Eva Střížovská

 

Fotografie flétnisty je podle obrázku Evy Jandejskové. U této vynikající malířky jsme v její galerii na Smíchově také trávili několik příjemných setkání klubu.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012