Mikuláš zavítal i do České školy Madrid

12 2015 Naši ve světě česky

Minulou sobotu, tj. 28. listopadu, přišel za dětmi České školy Madrid Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Společně nadělovali mikulášské balíčky více jak čtyřiceti dětem, které na ně netrpělivě čekaly. A pro některé z nich to bylo vůbec poprvé, co se setkaly s Mikulášem.

Všem se ulevilo, když čert si v sobotu nikoho do pekla neodnesl a že nikdo nezůstal bez mikulášského dárku. Mikuláš, čert a anděl navštívili všech osm tříd České školy Madrid a nezapomněli ani na třídy dospěláků. Mikuláš byl na všechny opravdu moc hodný! Čert za Mikulášem rozverně poskakoval a anděl se krásně usmíval, cinkal zvonečkem a dohlížel na čerta, aby se choval k dětem dobře a do balíčků a ponožek pro děti pořád potají nestrkal brambory a uhlí. Ale neuhlídal ho! V nejedné nadílce se tyhle čertovské dárečky objevily. Jejich malí majitelé zřejmě tuší, proč tomu tak bylo.

Neobyčejná slavnostní mikulášská atmosféra panovala v každé hodině, kde zněly písničky a básničky k tématu.  V tento den nebylo ničím ojedinělým potkat ve škole malé rozverné čertíky či větší čerty, zahlédnout vyrobené Mikuláše nebo obrázky celé Mikulášovy družiny. A to vše bylo doplněno vůní českého vánočního cukroví.

Letošní Mikuláš v České škole Madrid se prostě čertovsky i andělsky vydařil!

 

Text: Elena Bartošová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012