Pomoc - ztratil se soudruh Ransdorf!

Venda Šebrlová 12 2015 Aktuality česky

Je to vskutku krásná kauza: poslanec za KSČM Miloslav Ransdorf byl ve čtvrtek zajištěn v Curychu, když se snažil vybrat ze svého konta 350 milionů eur (cca 9, 45 miliardy korun). Byl tam se třemi kumpány ze Slovenska. Když mu úředník kvůli chybě v dokumentech (datum narození) odmítl peníze vydat, začal se Ransdorf vztekat. Vzhledem k tomu, že v Praze už měl několik dopravních nehod provázených hysterickými záchvaty, dovedu si to představit. Nějaký  přiblblý kapitalistický úředníček mu odmítl vydat peníze! Nakonec zasáhla policie a čtyři výtečníci byli odvedeni. Byl zadržen kvůli podezření z majetkového deliktu.

 

Otázka: Měl opravdu na kontě tak obrovskou sumu? I když má jako europoslanec celkem slušný” měsíční plat - 150 000 korun, určitě to za dva a půl svého funkčního období neušetřil!

 

Otázka: Proč je chtěl vybrat? Byl vydírán? Byly tři jeho kumpáni „ochrankou”, aby nezdrhnul?

 

Otázka: V polovině týdne odjel z Prahy, aniž komukoli z kolegů na ÚV KSČ ani své asistence řekl, že mizí. Takže se to dozvěděli až z médií. Nevědělo o něm nic ani naše zastupitelství v Curychu.

 

Otázka: Nebral telefon a neodpovídal svému šéfovi Vojtěchu Filipovi ani na SMS. A že jich bylo! Až v sobotu v poledne jsme se dozvěděli od jeho asistentky s. Heleny Suché, že přijede během neděle. Asi chudák nemá na letadlo...

 

Otázka: ÚV KSČM vydal ústy s. Filipa jalové vyjádření, že se k věci vyjádří, až se Ransdorf objeví v Praze, podá svou verzi. Jenže: opravdu jsou Švýcaři taková paka, že zadrží člověka za podvod, aniž mají důvod?

 

Otázka: Co udělá soudruh Ransdorf? Nejel náhodou místo do Prahy na Seychely?

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012