Jazzová sekce 1971 - 1988

-red- 12 2015 Kultura česky

 

 

V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století fungovaly v Československu významné svobodomyslné proudy. Patřilo k nim dění mezi ochránci přírody, ve sféře duchovní, kolem Charty 77, undergroundu a v širokém spektru kultury především působení Jazzové sekce.

 

A právě Jazzové sekci se věnuje web http://www.jazzova-sekce.cz.

 

Její historií ohraničené 30. říjnem 1971, kdy proběhla ustavující konference Jazzové sekce až propuštěním posledního z vězněných členů jejího výboru – Karla Srpa – z kriminálu 1. ledna 1988.

 

Tato nová aktivita členů původní Jazzové sekce vznikla z iniciativy Tomáše Křivánka, člena posledního výboru JS. Zrodil se tak nápad faktografii činnosti originální Jazzové sekce soustředěně umístit do internetového vesmíru ku prospěchu náhodným zájemcům, badatelům, a samozřejmě i zapomínajícím pamětníkům. Faktografickými daty plní web Vladimír Kouřil, taktéž člen posledního výboru JS, ve spolupráci s dalšími bývalými aktivisty.

 

Pro zájemce jsou tyto stránky základní informací a vodítkem, kam se obracet pro další podrobnosti. Jak na novém webu zjistíte v rubrice Bibliografie, práce Jazzové sekce se nejen neztratila v minulosti, ale odkazy na její činnost jsou samozřejmou součástí všech seriózních prací zabývajících se nejen jazzem, ale hudbou a kulturou sedmdesátých a osmdesátých let obecně. Není opomenuta ani ve vzpomínkových knihách publicistů pamětníků. Momentálně je na stránkách JS uloženo už vše podstatné, v průběhu času podle možností budou k základním informacím vkládány fotografie, plakáty, různé dokumenty. Uložené informace budou doplňovány a rozšiřovány, vizí je také naskenování kompletních bulletinů.

 

Každé první úterý v měsíci mohou zájemci navštívit hudební pořad Vladimíra Kouřila Jazzmánie.

Takže dnes už to možná nestihnete, ale 5. ledna si ev. dejte do diáře. Je to na adrese Jindřišská 5. 4. patro.

 

Již nyní nás najdete na Facebooku https://www.facebook.com/JazzovaSekceSH

Tomáš Křivánek tomas.krivanek@jazzova-sekce.cz 603 801 370

a Vladimír Kouřil

http://www.jazzova-sekce.cz https://www.facebook.com/JazzovaSekceSH

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012