Ostuda 17. listopadu 2015

Venda Šebrlová 11 2015 Aktuality česky

 

 

Ano, celá Evropa je vzhůru nohama a bojí se teroristických útoků! Ano, v demokratické společnosti má každý právo vyjádřit svůj názor! Jen se obávám, že někdo toho práva má mnohem víc a ty ostatní označuje za řvoucí stádo.


Spojily se v ten den dvě věci: strach z islamistického násilí a sebeprezentace Miloše Zemana. Studenti, kteří chtěli dvě hodiny(!) před zahájením prezidentova projevu položit květiny a zapálit svíčky na Albertově, se nesměli ani přiblížit k pamětní desce. Jasně že chápu: v kyticích studentů mohly být schovány výbušniny a oni sami mohli mít pod bundami vesty s výbušninami. Samozřejmě, že pouze teoreticky!! Ale od toho tam přece ten policejní kordon byl, aby zabránil nějakému incidentu a chránil hlavu státu! A když nic nenašel, měl studenty pustit dál.

Prezidentův projev poslouchalo několik tisíc lidí. Těch souznějících. Laskavě jim kynul a říkal věci, které chtěli slyšet. O tom, že nás ohrožuje násilná islamizace a že on tomu zabrání. Zjednodušování také ostatního současného (ale i minulého) dění je Zemanovou specialitou a on svůj projevu přizpůsobuje jednodušším lidem. Ostatně, stačí se podívat na snímky z oslav. Ti s jiným názorem tam byli nežádoucí a ječící dav se zaťatými pěstmi jim to dal znát.

Oslavy skutečného 17. listopadu 1989 se konaly na Národní třídě.

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012