Děkujeme za březen

-red- 4 2015 Aktuality česky

Uběhl nám ten měsíc březen snad ještě rychleji než krátký únor…

Za finanční příspěvek děkujeme v tomto měsíci třem ženám.

První je Blanka Forstová. Žila léta v Kanadě, nyní střídá Německo a Prahu, kde žije její dcera.  Píše básně a knížky. O těch budeme brzy informovat v rubrice Knihy. Je také dlouholetou členku spolku Vltavan, o němž jsme několikrát psali.  Když přijede do Prahy, vždycky nás navštíví a společně se potěšíme ať v redakci v Klementinu nebo na nějaké akci MČK.

Ludmila Koutná žije od roku 1968 ve Švédsku. Zde se při mezinárodním lyžařském klání seznámila se svým manželem Jiřím. Oba byli a jsou sportovci dodnes, i když už jim není dvacet. Mají dvě dospělé děti. Dcera Veronika si našla manžela z Prahy a nyní spolu vychovávají dva chlapce ve Stockholmu. Syn Martin následuje rodiče ve sportu a má vlastní půjčovnu mořských kajaků.

Manželé Koutných, vždycky, když přijedou do Prahy, přijdou na akce MČK, přispějí finančně a koupí si i pro své blízké všechny naše nové knížky.

Mgr. Věra Hančíková je učitelka, která by ráda cestovala po USA, hlavně v Kalifornii. Koupila si všechny knížky, co jsem o lidech v USA napsala, a přidala finanční příspěvek na ČD.

Děkujeme.

Ale sluší se poděkovat i autorům, kteří nám nezištně přispívají. Jsou to v poslední době: (nemůžeme jmenovat všechny za celých 25 let časopisu a 20 let kalendáře, což litujeme.)

Josef Poláček (viz článek o něm v Aktualitách), který přispívá do Českého dialogu i do Českého kalendáře jak články, tak roztomilými kresbami – jedna z nich doprovází tento text.

Lidka Lojdová – její kresby, básně a povídky, které píše pro Český dialog, jsou úžasné! (A vyšly také knižně, můžete si objednat u nás.)

Alena Klímová – básnířka a malířka s nádhernými verši i kresbami, můžete číst v rubrice Kultura.

Olga Szymanská – viz čerstvý článek o nedávném setkání s ní v rubrice MČK. O její nové sbírce poezie budeme též ještě informovat.

Jana Volfová – historička, emeritní profesorka Akademického gymnázia, je nejen autorkou bestseleru Českých dějin hrátky ošidné, ale i více než 13 let obětavou spolupracovnicí redakce. Její články z české historie jak v ČD, tak v ČK, jsou velmi čtivé a historicky, i literárně hodnotné. Dr. Volfová nejen, že za články nežádá žádné honoráře, ale navíc kalendáře od nás kupuje a prodává (a obáváme se), že i rozdává na svých besedách v rámci přednášek Univerzity třetího věku.

Ota Ulč – tento politolog a světoběžník, řekla bych – badatel všeho zajímavého po naší zeměkouli, je pilným psavcem, který nám posílá dost velmi zajímavých článků. Také je autorem asi 20 knížek, z nichž jedna je čtivější než druhá.

Venda Šebrlová – všichni ji znáte, kdo čtete náš web, dík jejím Aktualitám. Tato jemná, drobná ženská bytost je stejně tak jako já odhodlaná psát všechnu pravdu, kterou potká. A to hezky a vtipně.

Zdeněk Reimann – původně odborník na jídlo a pití, je též velmi dobrým pozorovatelem současného politického dění v ČR i jinde. Jeho Politikony jsou již nedílnou a důležitou součástí našich Aktualit. Chystáme se s ním uveřejnit větší rozhovor.

Miroslav Seifert – má stejné příjmení jako známý český básník, držitel Nobelovy ceny. A také básní, v Českém dialogu nebo v českém kalendáři. Také jeho verše pro děti s hezkými obrázky Dagmar Broučkové jsou vítané hlavně dětmi a jejich učitelkami ve školách a školičkách Češtiny bez hranic na celém světě.

Jaromír Novotný, redaktor s dlouholetou praxí, nám pomáhá s korekturami a píše i články do Českého dialogu.

Jan Pokorný z Olomouce nám posílá články do rubriky cestování, která se orientovala hlavně na cizinu, ale nyní si díky němu můžeme pocestovat i po krásách naší vlasti.

-red-

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012