Děkujeme v únoru

-ES- 3 2015 Aktuality česky

Přestože je únor tak krátkým měsícerm, našli se dobří lidé, kteří nám přispěli menší či větší částkou. Jsou to:

Jaroslav Verner

Je činný v mnichovském Sokole, přesněji řečeno je jednatelem sokolské jednoty TV Sokol München (v Mnichově existuje ještě organizace podobného jména - SKV Sokol München) - webové stránky najdete na http://www.sokolmnichov.de. Jejich  sokolská jednota odebírala Český dialog ještě v tištěné formě, nyní jej sledují na internetu.

Panu Vernerovi je 55 let, pochází z Prahy, do Mnichova odešel pracovně v roce 1990, ale do Prahy stále poměrně často jezdí - především o víkendech nebo svátcích, takže lituje, že na akce MČK v týdnu se většinou nedostane. Ale někdy se to už zdařilo, takže jsme mohli tohoto našeho milého podporovatele poznat i osobně…

 

Milan Hahn. Tento velmi sympatický pán se objevil v naší redakci ještě v době, kdy jsme sídlili na Národní třídě u MUDr. Martina Stránského. Zaujal ho článek o Marii Dolanské z Kalifornie a to natolik, že dlouho neváhal a do Kalifornie se rozjel. Procestoval důležitá a krásná místa té země a setkání s Marií Dolanskou a její hudbou ho inspirovalo natolik,  že sám začal hudbu skládat. Byl v té době úspěšným podnikatelem v oboru automobilových oprav a dopřál si tak hezký výlet. Po návratu se však věci kolem něho začaly měnit k horšímu. Jak pracovně tak i v rodině. Přesto se rozhodl nás podporovat.

 

 

Novinsko-izdavacka Ustanov Pl. Poponudi

nám poslala na účet už v listopadu  300 Kč, což mělo být na nový kalendář. Ale – chybí tam adresa! Jestli někdo poznáte, kdo to je a odkud, prosím, napište nám.

 

Milena Pačesová je důchodkyně, žijící v místě s krásným jménem Labuť. Je to na Šumavě. Kromě toho, že ráda chodí s psíkem na procházky do lesa, pracuje s láskou na zahradě, je také nadšená čtenářka Českého kalendáře a dalších našich knížek.

 

Petr Brod je známý novinář, především z rádia Svobodná Evropa. A protože ho známe také jako velkého čtenáře knih, nabídli jsme mu, ať si přijde vybrat – a to zdarma - něco z naší knihovny, která knihami přetéká a musíme je občas rozdávat. Vybral si, ale zdarma to nebylo. Dostali jsme od něho také hezký příspěvek.

 

Takže všem únorovým dárcům děkujeme a na březnové se těšíme.

-ES-

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012