G. F. Händel v našem klubu

Děkuji Vám za pozvání na překrásný večer věnovaný G.F. Händelovi... v tomto znění přišly ohlasy na další akci, na jejímž konání jsme se podíleli. Spojili jsme síly s nakladatelstvím Vyšehrad (v již ověřené spolupráci), a pozvali společně čtenáře, muzikology, hudebníky, novináře, ale hlavně přátele krásné hudby, abychom přivítali na svět novou krásnou knihu.
Je věnována hudebníkovi, který svým životem naplňuje smysl našeho klubu i časopisu. G. F. Händel sice nebyl Čech, ale Němec, který ovšem také odešel z valsti a usadil se v cizí zemi - Británii. A ta jej plně přijala za svého.
I on si ale musel zvykat, jiný kraj, jiný mrav.. učit se jazyk, přizpůsobit se. V době barokní nebo v době nedávné - nikdy to jistě nebylo nic jednoduchého. Výsledkem tohoto procesu ale je, že Britové Händela milovali a jeho hudbu si zcela přivlastnili... tak jako Italové hudbu Josefa Myslivečka či později Američani hudbu Dvořákovu... Navíc je zde "české spojení" autora nové knihy, cembalisty a dirigenta, Brita Christophera Hogwooda, který pobýval v Praze, kde byl žákem prof. Růžičkové. A tak jsme rádi tuto pěknou akci zařadili do našeho programu. A udělali jsme dobře...
Jak vše proběhlo? To si můžete přečíst a podívat se na krásné fotky - vše v Akademickém bulletinu zde
http://abicko.avcr.cz/sd/novinky/hlavni-stranka/news_1529.html
A další vítání - tentokrát knihy veršů, a hned po něm nového nového CD, opět s koncertem, se už chystá!
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad